Katar finansuje ekstremizm w Katalonii

Hiszpańska gazeta „La Razón” ujawniła, że Katar finansował centra kultu islamskiego i meczety w Hiszpanii, szczególnie w Katalonii, gdzie miały miejsce ataki terrorystyczne.

Według gazety Doha wspiera miejsca kultu dzięki dotacjom bogatych przedsiębiorców, co prowadzi do wzrostu ekstremizmu w Hiszpanii.

Atak w Barcelonie, do którego przyznało się ISIS, przypomniał wcześniejsze dyskusje związane z finansowaniem meczetów uczęszczanych przez ekstremistów w Europie i związanych z nimi ataków terrorystycznych, w którym ginęły niewinne osoby.

Według „La Razón” fundusze pochodzące z zagranicy, zwłaszcza z Kataru, dla ośrodków islamskich w Katalonii, doprowadziły do tego, że miejsca te stały się twierdzami ekstremizmu i terroryzmu.

Hiszpańskie służby przyglądały się od dawna niektórym meczetom, właśnie dlatego, że zaczęły otrzymywać finansowanie od Kataru.

Liczbę muzułmanów w Hiszpanii, szacuje się na dwa i pół miliona osób, z czego 7% mieszka w Katalonii. W kraju jest 1260 ośrodków kultu islamskiego, z tego w Katalonii, gdzie mieszka najwięcej imigrantów, jest ich 256.

PJ, na podst. http://english.alarabiya.net/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign