Kandydaci na Marsjan obłożeni fatwą

www.paperblog.com
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

W 2025 roku organizacja Mars One planuje założenie pierwszej mieszkalnej kolonii na Marsie. Do akcji zgłosiło się dwieście tysięcy potencjalnych Marsjan, w tym około pięciuset Saudyjczyków i Arabów.

Jednak General Authority of Islamic Affairs and Endowment ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, instytucja nadzorująca przestrzeganie islamskiego prawa, nałożyło na nich fatwę. Zdaniem GAIAE uczestnictwo w takiej misji niesie ze sobą zbyt duże zagrożenie utraty życia, porównywalne do popełnienia samobójstwa. Ponieważ Koran zabrania zabijania (również samego siebie), wobec czego uczestnicy misji w razie śmierci muszą liczyć się z popełnieniem ciężkiego grzechu.

www.paperblog.com
www.paperblog.com

Mars One zwróciło się z prośbą o zniesienie fatwy. Islam posiada długą tradycję odkrywczo-badawczą – uzasadniali organizatorzy – i szkoda by było, gdyby muzułmanie nie mogli wziąć udziału w tej wyprawie. Odwoływano się do przykładu arabskiego odpowiednika Marco Polo – ibn Battuty, który w latach 1325-1355 przemierzył siedemdziesiąt trzy tysiące mil.

Według Mars One ryzyko oczywiście istnieje, ale jest o wiele mniejsze, niż sądzi obecnie GAIAE. Wyprawę z udziałem ludzi ma poprzedzić co najmniej osiem misji bezosobowych. Roboty mają przygotować środowisko, które zdolne będzie do zamieszkania na dwa lata przed pojawieniem się na Marsie pierwszych ludzi.

Veronica Franco, na podstawie http://www.dailymail.co.uk/news/article-2564671/Mars-One-appeals-Islamic-leaders-call-fatwa-against-Muslims-applying-trip-Red-Planet.html

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze