Kanadyjskie fantazje na temat islamizmu

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Mieszkający w Kanadzie pisarz pochodzenia egipskiego, Said Shoaib, ubolewa nad „naiwnymi i romantycznymi fantazjami”, jakie kanadyjski premier Justin Trudeau snuje o islamistach.

Shoaib uważa, że zachodni politycy, w tym Trudeau, nie mają pojęcia, czego uczy się w meczetach i szkołach islamskich na całym Zachodzie. Przykładem jest stwierdzenie lidera Islamic Party of Ontario – Jaweda Anwara, który nazwał szkoły publiczne w Kanadzie „duchowymi rzeźniami dla naszych dzieci”.

Shoaib stwierdza, że sytuacja w Kanadzie jest tak zła, iż „normalni muzułmanie” – zarówno ci urodzeni na Zachodzie, jak i napływowi – nie mają żadnej innej opcji poza tą, którą oferują islamiści.

„Naucza się na przykład o potędze kalifatu. Czy to jest terroryzm? – pyta Shoaib i odpowiada: – Tak. Ludzie Zachodu nie zdają sobie sprawy z tego, że to jest terroryzm. Kiedy przesiąkasz tą ideą kolonialistycznego islamu, który podbija narody, przejmuje je i kontroluje – stajesz się terrorystą. Nieuzbrojonym terrorystą – dopóki nie nadarzy się okazja…”.

Taka właśnie okazja pojawiła się przed młodym kanadyjskim lekarzem, który niedawno wystąpił w filmie propagandowym z Somalii, gdzie zachęcał innych, by przyłączyli się do ISIS. Film nakręcono na krótko przed tym, zanim został „męczennikiem”.

Shoaib opowiedział o tym, jak ​​wysłał swoje książki do nowo otwartej biblioteki w Kanadzie. W książkach występował przeciwko politycznemu islamowi – ale zostały odrzucone przez bibliotekę. „Powiedzieli mi, że moje książki naruszają kanadyjskie wartości” – mówi pisarz. „Czy to są takie wartości, które wspierają brutalny islam, ale zarazem odrzucają krytykę politycznego islamu?” – pyta jego rozmówca, niemiecko-egipski politolog, pisarz i antyislamistyczny muzułmanin, Hamed Abdel-Samad.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Shoaib wyjaśnia, że ​​jego książki „przeciwstawiają się tym, którzy nienawidzą Kanady i chcą ją zniszczyć. Ci ludzie oświadczyli wprost, że takie są ich zamiary. Napisali tak nawet w swoich książkach, które ta sama biblioteka przyjęła do swego księgozbioru. Czy możesz w to uwierzyć?”.

Tłum. Memphis na podstawie: https://clarionproject.org/justin-trudeaus-naive-and-romantic-fantasies/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook