Kanada: Toronto szykuje się do antyislamskiej demonstracji

EDL demonstracja
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Toronto będzie w przyszłym tygodniu miejscem antyislamskiej demonstracji organizowanej przez znaną z agresywnych wystąpień brytyjską English Defence League (EDL).

Jak podały media, będzie to pierwsza demonstracja organizowana przez EDL w Kanadzie i może dojść do starć z policją. W Wielkiej Brytanii spotkania i demonstracje EDL kończyły się nawet aresztowaniami, łącznie z zatrzymaniem lidera EDL, Tommy’ego Robinsona. Twierdzi on, jak pisał dziennik „The National Post” za BBC, że źródłem ekstremistycznych problemów jest Koran i islam. „Gdyby nie było walczących islamistów, nie byłoby EDL” – uważa Robinson.

Pojawienie się demonstracji antyislamskiej EDL w Kanadzie jest sporym problemem w kraju, gdzie wielokulturowość jest oficjalną polityką państwa. Trudno EDL określić jako organizację rasistowską, gdyż nie zrzesza ona wyłącznie białych agresywnych mężczyzn i ma członków z różnych grup narodowościowych. Obecnie, jak mówił cytowany przez „The National Post” profesor Matthew Goodwin z University of Nottingham, EDL stara się stworzyć międzynarodowe kontakty, czy to z prawicowymi partiami w Europie i Ameryce, organizacjami żydowskimi czy w ramach International Civil Liberties Alliance, siecią promującą prawa obywatelskie, wolność wypowiedzi i świeckość.

EDL demonstracja
EDL demonstracja

W Kanadzie nie zdarzają się antyislamskie demonstracje, niemniej problemy z ortodoksyjnymi muzułmanami już się pojawiają. W październiku Sąd Apelacyjny Ontario wydał wyrok w sprawie zasłaniania przez kobiety twarzy w sądzie. Uznał, że sądy każdorazowo będą musiały wziąć pod uwagę prawo do wolności wyznania oraz prawo do uczciwego procesu. Jeśli zasłanianie przez zeznającą kobietę twarzy miałoby naruszyć prawa stron procesu, sąd będzie mógł nakazać zdjęcie zasłony.

Więcej na: google.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook