Kamienowanie w Brunei ma być sporadyczne

Odpowiadając na krytykę nowych przepisów o kamienowaniu cudzołożników i gejów, minister spraw zagranicznych Brunei napisał w liście do Wysokiego Komisarza ds. Praw Człowieka ONZ, że w rzeczywistości stosowanie tych kar będzie bardzo rzadkie. Aby je orzeczono potrzeba bowiem zeznań dwóch mężczyzn o “bardzo wysokim standardzie moralnym”, a takich mężczyzn “trudno znaleźć w dzisiejszych czasach”.

Muzułmański sułtanat Brunei w Azji wprowadził 3 kwietnia zgodne z szariatem kamienowanie za gwałt, cudzołóstwo, stosunki homoseksualne mężczyzn, rabunek i obrazę proroka Mahometa. (g)

Źródło: BBC

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Raport: mniej terroryzmu na świecie w 2019

Przegląd wydarzeń 16-22.11

Islam na Bliskim Wschodzie: reformy kontrolowane