Kajakarka w nikabie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak donosi gazeta Sunday Times, Brian Walker, pomocnik instruktora drużyny skautów, wniósł zażalenie do czasopisma dla skautów, po tym jak opublikowano w nim zdjęcie kajakarki w nikabie.

63- letni instruktor powiedział: “Kajakarze tak się nie ubierają; muszą wszystko dookoła dokładnie widzieć, aby zapewnić bezpieczeństwo całej drużynie. Mając na sobie strój Dartha Vadera najpewniej by się potopili.”

Ubrana w nikab dziewczyna, Zainab z Yorkshire, powiedziała na łamach czasopisma, że „nie chodzi o bycie muzułmanką, tylko o bycie człowiekiem”.

„Wielokrotnie uczestniczyłyśmy w wycieczkach w naszych nikabach, ludzie podchodzili do nas i mówili wiele pozytywnych rzeczy.”

„To nie jest przeszkoda; przed niczym mnie nie powstrzymuje. To ja tu wydaje rozkazy. Nikt nie może powiedzieć, że jestem zniewolona.”

Jednak Walker, pracujący w organizacji skautów przez 10 lat, powiedział, że „sam jej wygląd wystarczy, żeby przestraszyć dzieci i zwierzęta”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Po tym komentarzu, w marcu zeszłego roku, został on wydalony z organizacji za złamanie wartości takich jak prawość, wzajemny szacunek, troska i współpraca oraz za to, że mógł przyczynić się do zniesławienia całego ruchu skautów.

Walker, były komandos SAS (brytyjska jednostka antyterrorystyczna. przyp. tłum), powiedział, że jako ojciec niepełnosprawnych dzieci rozumie aspekt integracji ze społeczeństwem i że nie miał nigdy problemów, pracując w drużynie z młodzieżą muzułmańską albo należącą do społeczności LGBT.

W trakcie postępowania apelacyjnego, Walker powiedział: „Nie chciałem nikogo urazić, chodziło mi o szerszy punkt widzenia, o wartości ruchu skautowego”.

Walker wstąpił na drogę sądową i oskarżył organizację skautów o dyskryminację.

Rzecznik organizacji powiedział: “Jesteśmy świadomi zarzutów, jakie stawia nam pan Walker, jednak ze względów prawnych nie możemy obecnie komentować tej sprawy. Wysoce cenimy integrację, jest to we współczesnym skautingu rzecz najważniejsza. Jesteśmy otwarci na młodzież i wolontariuszy z każdej grupy społecznej w Wielkiej Brytanii i jesteśmy dumni z naszego integracyjnego podejścia do pracy z młodymi ludźmi.”

Walker powiedział z kolei: “Od kilku lat niepokoi mnie fakt, że w organizacji coraz częściej przedkłada się islam nad chrześcijaństwo.”

Dodał też: „Nagłaśniam tę sprawę, ponieważ uważam, że podważa się podstawowe wartości skautingu. Rodzicom trzeba uświadomić, co się dzieje w samym sercu organizacji i co prędzej czy później dotrze do ich lokalnych drużyn. Aby utrzymać i chronić wartości, na których zbudowano cały ruch, musimy działać teraz”.

Andrea Williams, dyrektor Chrześcijańskiego Centrum Prawniczego, które wspiera Walkera powiedziała: „W skautingu kiedyś chodziło o to, abyśmy dawali z siebie to, co najlepsze, abyśmy służyli Bogu, Królowej, pomagali innym i przestrzegali praw skautów. Wydaje się, że oparta na tym kultura wygasła, a ruch skautowy stał się kolejnym, wspaniałym niegdyś ruchem, przesiąkniętym i zniszczonym przez nowy polityczny dogmat, który nie jest w stanie znieść najmniejszej różnicy zdań.”

Memphis na podst. www.thesun.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook