„Kadafi to morderca, jak Hitler”. A Obama nic nie robi

Muammar al-Kaddafi
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

W USA nie ustają głosy krytyki i potępienia dla administracji prezydenta Baracka Obamy za to, że nie udzieliła militarnej pomocy powstańcom w Libii.
Muammar al-Kaddafi
Podkreśla się, że stłumienie rebelii przez siły Muammara Kadafiego nie wyjdzie na dobre amerykańskim interesom.

Z apelem o pomoc wystąpił w rozmowie z PAP profesor studiów islamskich w American University w Waszyngtonie, Akbar S. Ahmed.
czytaj dalej

„Prezydent Obama powiedział, że Kadafi musi odejść, tak jakby chodziło o członka klubu dżentelmenów. A to przecież morderca, jak Hitler. Zachód musi działać już i natychmiast uchwalić wprowadzenie strefy zakazu lotów wojskowych nad Libią. Musi też dostarczyć broni rebeliantom. Kadafi ma przewagę uzbrojenia” – powiedział prof. Ahmed.

„Tak, to jest ryzykowna operacja, ale pytam się, czy Ameryka poprze idee, których jest gorącym orędownikiem, nawet jeśli wiąże się to z ryzykiem? Zachód stale mówi o demokracji, prawach człowieka, wolności, itd. Ale kiedy Libijczycy walczą właśnie o to, ogranicza się do gadania” – dodał.

Administrację Obamy skrytykował także środowy „Washington Post”.

„Wydaje się, że kontrrewolucja nabiera impetu na Bliskim Wschodzie. Niewielka interwencja ze strony krajów popierających (rebeliantów w Libii), na przykład wprowadzenie strefy zakazu lotów wojskowych, mogłaby przeważyć szalę, przekonując pilotów i wyższych oficerów z otoczenia Kadafiego, że przyszłość nie należy do niego” – pisze waszyngtoński dziennik w komentarzu redakcyjnym.

Więcej na: www.interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze