Jemen: tysiące demonstrantów za zmianami politycznymi w kraju

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziesiątki tysięcy ludzi demonstrowało dzisiaj w jemeńskich miastach, apelując o zmiany polityczne i domagając się przejęcia władzy przez wiceprezydenta po wyjeździe prezydenta Alego Abd Allaha Salaha na leczenie do USA.

Salah przed odlotem 22 stycznia przekazał władzę wiceprezydentowi Abdowi ar-Rabowi Mansurowi al-Hadiemu.

Poparcie Hadiego przez demonstrantów oznacza zmianę ich podejścia do planu Rady Współpracy Zatoki Perskiej, mającego poparcie ONZ, który zakładał oddanie władzy przez prezydenta Salaha, w zamian za co uzyskał on immunitet. Partia Salaha, Powszechny Kongres Ludowy (GPC), zgodziła się podzielić władzą z opozycją po wcześniejszym tłumieniu przemocą wielomiesięcznych antyrządowych protestów. W starciach zginęło łącznie ponad 250 osób.

Podczas piątkowej demonstracji wiele osób krzyczało: „Hadi, Hadi uratuj kraj”. Na wielkim billboardzie w centrum stolicy Jemenu Sany zaprezentowano plakaty z uśmiechniętym wiceprezydentem i podpisem: „Start nowej ery w życiu Jemenu”.

W ramach planu przekazania władzy w grudniu ubiegłego roku powstał w Jemenie rząd jedności narodowej, który miał doprowadzić kraj do lutowych wyborów prezydenckich. Ma w nich wystartować jako jedyny kandydat przejściowy przywódca kraju wiceprezydent Hadi.

Więcej na: onet.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook