„Jak zbudować związek z 9-latką” – islamski kapelan policji w Toronto

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmański kapelan policji wywołał skandal nauczając, że jednym z głównych grzechów jakie może popełnić kobieta jest „odmówić uprawiania seksu ze swoim mężem”.

Okazuje się, że świeżo mianowany kapelan Sił Policyjnych Toronto Musleh Khan na internetowym seminarium z 2013 roku, zatytułowanym „Serce Domu: Prawa i obowiązki żony” nie tylko mówił o obowiązkach, ale także sugerował, że poślubienie 9-letniej dziewczynki jest dozwolone w islamie.

„Żona powinna być dostępna dla męża”, mówił Khan, „i nie powinna pozbawiać go tego prawa bez ważnego powodu, na przykład choroby”.

Z kolei mąż według policyjnego kapelana „powinien być bardzo tolerancyjny i mądry. Musi wiedzieć jak mówić z osobą, jak chociażby 9-letnia żona. „Jak zbudować związek z kimś takim”.

Dopytywany o kwestie wieku dziewczynki w związku wymijająco odpowiadał, że jest to zależne od jej dojrzałości i różnie w różnych częściach świata postrzegane.

Oburzeniem na słowa o roli kobiet w małżeństwie zareagował Kongres Kanadyjskich Muzułmanek, protestując przeciwko łączeniu tych poglądów z ich religią. Khan twierdzi, że jego słowa „zostały wyjęte z kontekstu”, chociaż związek zawodowy policjantów domaga się wyjaśnienia tych słów, do czasu końca dochodzenia pozostanie on jednak na stanowisku. (j)

źródło: The Independent

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook