Jak muzułmanie do mszy służą

primaryschool
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

W katolickiej szkole w Birmingham 90 procent uczniów to muzułmanie.

Budynek szkoły wypełniony jest chrześcijańskimi obrazami i figurami, a uczniowie modlą się w niej codziennie. Jednak tylko 40 jej uczniów to katolicy. Rodzice niektórych dzieci są imamami, inne mieszkają w pobliskich meczetach.

Ale Rosary Catholic Primary School – mieszcząca się w środku dużego skupiska muzułmanów w Birmingham – podkreśla, że jej więzi z Kościołem Katolickim są silniejsze niż kiedykolwiek. Niektórzy muzułmańscy uczniowie służą jako ministranci podczas każdej szkolnej mszy. Dyrektor John Gubbins mówi: „Podążamy za diecezjalnym programem edukacji religijnej, która stanowi 10 do 15% ogółu nauczania. Wszystkie dzieci biorą w niej udział. Biorą również udział w przedstawieniach religijnych z okazji Bożego Narodzenia i Wielkanocy, a prymusi pomagają przy mszy”.

„Dla większości dzieci, które do nas trafiają, angielski nie jest językiem ojczystym. Ale już od pierwszego roku nauki mówią płynnie w naszym języku. Jeden z nauczycieli uczy je z wielkim poświęceniem.”

Ojciec przełożony Bernard Kelly dodaje: “Uczniowie biorą udział – za zgodą rodziców – w etosie religijnym i różnych uroczystościach. Dla kościoła jest to nowa rzeczywistość.”

Tłumaczenie Veronica Franco

Źródło: http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4430951/Catholic-school-has-90-muslim-pupils.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze