Jak flaga saudyjska zastąpiła amerykańską

Flaga Arabii Saudyjskiej
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Rodzice dzieci ze szkoły w Colorado są oburzeni, bo ktoś ściągnął flagę amerykańską i zastąpił ją flagą Arabii Saudyjskiej.

Z okazji zbliżającej się dziesiątej rocznicy 11 września ktoś postanowił zdjąć w szkole podstawowej w Fort Collins amerykański symbol i umieścić wyżej od niego flagę muzułmańskiego kraju. Flaga saudyjska początkowo wisiała wśród innych flag na terenie szkoły, symbolizujących narodowości wszystkich uczących się w niej dzieci.

Dyrektor multikulturowej szkoły podkreśla, że wywieszenie flagi saudyjskiej przez jego pracownika nie miało na celu znieważenia flagi USA. Dodał, że gdy tylko się o tym dowiedział, flaga Stanów Zjednoczonych natychmiast wróciła na swoje miejsce.

Flaga Arabii Saudyjskiej

Rodzice upierają się jednak, że wystawienie flagi Arabii Saudyjskiej było bezpośrednim złamaniem prawa federalnego, którego mówi: „Żadna flaga lub chorągiew nie może wisieć po prawej stronie wyżej, niż flaga Stanów Zjednoczonych Ameryki”. Argumentują następnie, że całe zdarzenie jest efektem rosnącej w tym rejonie populacji muzułmanów. Fotografia flagi saudyjskiej została zrobiona przez zaniepokojonego mieszkańca Fort Collins i ukazało się po raz pierwszy na blogu Greeley Report.
„Zdajemy sobie sprawę, że to niezwykle delikatny okres, kiedy zbliżamy się do dziesiątej rocznicy 11 września”, powiedział dyrektor szkoły Brian Carpenter. „Nasza szkoła zapewnia edukację wielu uczniom z rozmaitych krajów. Aby rozpoznać różnorodność krajów, z jakich pochodzą, w naszym holu wisi wiele flag narodowych. Amerykańska flaga zawsze znajduje się w najwyższym punkcie w centrum szklanej wnęki, podczas gdy inne flagi narodowe usytuowane są niżej.” Carpenter podkreślił, że nikt ze szkoły nie zrobił zdjęcia flagi i dodał: „Flaga Stanów Zjednoczonych jest bardzo ważna dla nas jak i dla całego kraju. Traktujemy ją więc z szacunkiem”.(p)

Tłum. JL

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2033942/Fury-elementary-school-lowers-American-flag–replaces-Saudi-Arabian-one.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook