Izrael wymazany z podręczników ONZ

image005
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W oenzetowskich szkołach w Gazie i Autonomii Palestyńskiej używa się podręczników, które negują istnienie Izraela.

Według tych podręczników, Mur Zachodni (Ściana Płaczu) i Jaskinia Patriarchów to wyłącznie muzułmańskie miejsca kultu, które Żydzi okupują; na ilustracji pokazującej znaczki z czasów Mandatu Brytyjskiego zniknął z nich napis w języku hebrajskim.

Izrael zlecił zbadanie podręczników używanych w szkołach ONZ na Zachodnim Brzegu Jordanu; okazało się, że państwo Izrael jest w nich konsekwentnie demonizowane i nie posiada żadnych podstaw prawnych. Podręczniki – napisane przez palestyńskie ministerstwo edukacji – są oficjalnie używane do nauki w szkołach UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie) w strefie Gazy i w Autonomii Palestyńskiej. Najbardziej szokujący jest jednak fakt, że ONZ-owskie szkoły nie uczą dzieci o tym, że Izrael jest realnym krajem – nie ma wzmianki o żadnych jego granicach, nawet tych z roku 1947.

W podręcznikach używanych przez UNRWA nie ma żadnej wzmianki o religijnym ani historycznym powiązaniu Żydów z Ziemią Izraela ani z Jerozolimą. Żadne inne materiały edukacyjne używane w szkołach nie mówią też nic o żydowskich miejscach kultu – Ścianie Płaczu, Jaskini Patriarchów czy Grobowcu Racheli. Wręcz przeciwnie, podręczniki mówią, że są to miejsca kultu muzułmanów, a Żydzi nieprawnie chcą przejąć nad nimi kontrolę.

Ponadto dzieci w szkołach UNRWA uczą się o tym, że masakra Żydów jakiej dopuścili się Arabowie w 1929 (zwłaszcza w Safedzie, Hebronie i Jerozolimie), nosi nazwę „rewolty Al-Buraq” i dokonano jej po to, aby powstrzymac Żydów przed podbojem i okupacją tych świętych miast.

image013
Jedna z palestyńskich map Izraela

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Podręczniki, których ONZ używa do nauki palestyńskich dzieci, negują nawet isntnienie języka hebrajskiego. W jednej z książek widnieje zdjęcie znaczka pocztowego z czasów Mandatu Brytyjskiego; na znaczku znajdują się napisy w języku hebrajskim, angielskim i arabskm. Jednak w podręcznikach napisanych przez Palestyńczykow napisy na znaczku są jedynie w języku angielskim i arabskim.

Ponadto, nie ma żadnych odniesień do obecności Zydów w Izraelu; żydowskie miasta i miasteczka założone po 1948 zostały wymazane z map, z których uczą się palestyńskie dzieci. Tel Aviv został przemianowany na Tel al-Rabia – słowo al-arabia oznacza w języku arabskim wiosnę.

Prowokacja w palestyńskich podręcznikach jest powszechnie znana i dobrze udokumentowana. Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmoud Abbas kilkakrotnie już odnosił się do tej kwestii i zgodził się wziąć udział w spotkaniu izraelsko-amerykańsko-palestyńskiego komitetu mającego na celu opracowanie nowych podręczników. Jednak spotkanie jak dotąd nie doszło do skutku.

W przeszłości, na przykład podczas operacji Ochronny Brzeg, Hamas używał szkół ONZ do przechowywania broni.

Agabe, na podst. http://www.ynetnews.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook