Izrael usunięty z mapy Bliskiego Wschodu

Grafika: http://www.thetablet.co.uk/
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

HarperCollins, globalny potentat wydawniczy, znany z Encyklopedii Collinsa, wydrukował mapę dla bliskowschodnich klientów – bez Izraela.

Grafika: http://www.thetablet.co.uk/
Grafika: http://www.thetablet.co.uk/

 

 

 

 

 

 

Atlas został „zaprojektowany specjalnie dla szkół na Bliskim Wschodzie”. Chwali się tym, że pomaga dogłębnie zrozumieć bliskowschodnie problemy i powiązać przestrzeń fizyczną z wyzwaniami regionu i biegiem spraw społeczno-ekonomicznych.

Czy koncern należący do Ruperta Murdocha uważa, że Bliski Wschód byłby lepiej zrozumiały bez Izraela? Po medialnym szumie, koncern wycofał się z „pomyłki” i zapowiedział zmianę produktu. Ciężko w pomyłkę i niewiedzę uwierzyć, ponieważ w sklepie internetowym Amazona atlas otrzymał dużo negatywnych recenzji właśnie z powodu braku Izraela.

Więcej informacji dostarcza spółka zależna Collins Bartholomew, specjalizująca się w mapach. Izrael został usunięty z mapy, żeby dostosować się do lokalnych preferencji.
Brytyjski biskup Delan Lang przewodniczący konferencji, która pierwsza zauważyła pominięcie Izraela, obawia się, że „utwierdzi to przekonanie Izraela, że istnieje wrogość wobec ich kraju w różnych częściach świata arabskiego”.

AX na podst. Washington Post
www.washingtonpost.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze