Izrael skutecznie walczy z terroryzmem

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Jak podają izraelskie media, agenci specjalni Israeli Security Agency – ISA, znanej również jako Shin Bet, aresztowali 14 osób podejrzanych o planowanie zamachu bombowego w Tel Awiwie.

Zgodnie z doniesieniami, trzynaście spośród zatrzymanych osób uważanych jest za członków lub współpracowników Palestyńskiego Islamskiego Jihadu – szyickiej grupy terrorystycznej związanej z Iranem, a ostatnia jest beduinem izraelskiego pochodzenia podejrzanym o zorganizowanie przyjazdu zamachowców do Izraela i pełnienie roli kierowcy w czasie planowanej ucieczki.

Dochodzenie izraelskiej agencji Szin Bet zostało odtajnione, a dane z postępowań sądowych ujawniono w ostatnich dniach.

Bomba miała wybuchnąć w autobusie 22 grudnia 2013 roku. Nikt jednak nie doznał obrażeń, ponieważ zanim eksplodowała, odnalazł ją jeden z pasażerów.

Po nieudanym ataku agenci Szin Bet wraz z izraelskimi komandosami przeprowadzili serię nalotów na kontrolowanym przez Palestyńczyków Zachodnim Brzegu Jordanu i aresztowali kilku podejrzanych, głównie w pobliżu Betlejem, w którym, ze względu na czas świąt Bożego Narodzenia, znajdowało się wielu pielgrzymów chrześcijańskich.

Zgodnie z informacjami ISA, dwóch spośród zatrzymanych odsiadywało już wyrok za działalność terrorystyczną w izraelskich więzieniach. Jeden to 24-letni Shahada Ta’amri, a drugi to jego 21-letni brat, Hamdi Ta’amri, były kadet w Palestyńskiej Akademii Policyjnej w Jerycho.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -
Izraelscy antyterroryści podczas treningu
Izraelscy antyterroryści podczas treningu

Bracia podejrzani są o stworzenie ładunku wybuchowego wypełnionego materiałami wybuchowymi, śrubami i gwoździami oraz systemu operacyjnego, który wykorzystuje telefon komórkowy do zdalnego odpalenia ładunku.

Szin Bet poinformował, że podejrzani przyznali się do planowania ataku przez kilka miesięcy, oraz do zamiarów przeprowadzenia kolejnych zamachów terrorystycznych skierowanych przeciwko Izraelczykom w przyszłości.

Tłumaczenie: JK

Źródło: http://www.examiner.com/article/israeli-security-agents-nab-14-suspects-for-tel-aviv-bomb-attack

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook