Islamskie polowanie na wielkanocne jajka

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jak donosi „Daily Express”, w jednej ze szkół w Birmingham podczas świąt Wielkiejnocy grasowały złożone ze starszych chłopców, muzułmanów, „szwadrony moralności”, konfiskujące innym dzieciom wielkanocne jajka i zajączki.

Jedna z matek powiedziała gazecie, że starsi  uczniowie znęcali się nad dziewczynkami,  które nie zasłaniały twarzy i „zabraniali im zadawać się z chłopcami na placu zabaw”. Kobieta podkreśliła, że „gangi”  próbowały sparaliżować wszelkie świąteczne uroczystości: „Moja córka niosła wielkanocne jajko jednemu z przyjaciół. Jeden chłopiec podbiegł do niej, złapał jajko i cisnął nim o ścianę” – powiedziała. Matka przytoczyła również historię innej dziewczynki, której chłopcy odebrali wielkanocnego zajączka, przeznaczonego na prezent dla przyjaciółki.

eggs

Kobieta wyznała, że w szkole „zabronione są wszelkie rozmowy na temat Bożego Narodzenia i innych niemuzułmańskich świąt”. Jak powiedziała, „nauczyciele celowo przymykają na to oko”.

Park View School, gdzie doszło do opisanych zajść, znajduje się w centrum operacji „Koń Trojański”, mającej na celu islamizację świeckich placówek edukacyjnych w Birmingham. Według raportu, który przedostał się w ubiegły weekend do prasy, brytyjski urząd kontroli instytucji oświatowych (Ofsted) umieścił Park View School na liście sześciu szkół, w których podjęte zostaną „specjalne działania”.

Operacja „Koń Trojański” zakłada m.in. prowokacje ze strony ekstremistów, mające na celu zmuszanie nauczycieli i zarządców szkół do dymisji. Jedną z ofiar padł Michael White, kierujący dawniej wydziałem nauk ścisłych w Park View. „Starałem się stawić im czoła, ale straciłem pracę i dom. Złożyłem na nich skargę do urzędu, ale nie było żadnej reakcji”.

Sugeruje się, że spisek może rozszerzyć się również na szkoły w Bradford i w Manchesterze. Sprawą zajmie się sam dyrektor Ofsted, Michael Wilshaw, którego wnioski zostaną przedstawione sekretarzowi ds. edukacji, Michaelowi Gove’owi.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Tahir Alam, domniemany lider spisku, określił oskarżenia mianem „polowania na czarownice” oraz  „spreparowanej akcji”, motywowanej „islamofobią”.

Wynik śledztwa Ofsted zadecyduje, czy Alam pozostanie prezesem zarządu Park View School.

 

Bohun, na podst. http://www.express.co.uk/news/uk/471558/Birmingham-school-is-claimed-to-confiscate-Easter-eggs

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook