Islamskie obchody w Toskanii za zgodą Ligi Północnej

Społeczność senegalska świętowała koniec Ramadanu w hali sportowej w miasteczku Cascina (Toskania), w gminie, którą rządzi pani burmistrz Susanna Ceccardi z Ligi Północnej (Lega Nord).

„Udostępniliśmy tę przestrzeń, jak co roku, pod warunkiem, że społeczność ta mocno potępi wszelkie akty przemocy o podłożu fundamentalizmu islamskiego – powiedział Leonardo Cosentini, z gminnego wydziału kultury. – Zażądałem od nich przyjęcia jasnego stanowiska w tej kwestii, ponieważ uważam, że wolność wszystkich ludzi idzie w parze z dobrem każdego z osobna.”

W dzisiejszych czasach nie możemy mieć pewności, że działalność związana z religią islamu nie zaburzy bezpieczeństwa publicznego

„W następny poniedziałek na placu w Cascinie pojawią się słowa wypowiedziane przez Orianę Fallaci: ‚Wolność to najpierw obowiązek, dopiero potem prawo’ – dodała burmistrz Ceccardi – dlatego też jako organy administracji gminy wymagamy bezpieczeństwa i klarownego stanowiska, bez kompromisów.” Cytat z Fallaci pojawi się na jednym z placów miasta, ponieważ zostanie on nazwany jej imieniem.

Przy tej okazji burmistrz Ceccardi ponownie wyraziła swój sprzeciw wobec budowania meczetów.Nasze stanowisko nie uległo zmianie: jesteśmy absolutnie przeciwni budowaniu meczetów w naszym państwie – stwierdziła. – W dzisiejszych czasach nie możemy bowiem mieć pewności, że działalność związana z religią islamu nie zaburzy bezpieczeństwa publicznego i nie staną się one rezerwuarem dla terrorystów”.

Społeczność senegalska w Cascinie i w Toskanii potwierdziła, że w pełni potępia wszelkie akty przemocy mające u podłoża fundamentalizm islamski. „Potępiamy, bez względu na wszystko, wszelkie akty przemocy dokonane w imię islamu – powiedział rzecznik senegalskich muzułmanów Seye Malick. – W dniu jednego z najważniejszych świąt w naszej religii, końca Ramadanu, modlimy się o pokój w przyszłości oraz w intencji wszystkich ofiar aktów przemocy.”

Oprac. KaBe, na podst. https://www.lanazione.it/pisa/cronaca/susanna-ceccardi-palestra-ramadan-1.3980692

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign