Islamskie mega centrum powstanie w Irlandii

Centrum Kultury Islamskiej w Clongriffin
| 9 komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmanie w Irlandii planują zbudowanie Centrum Kultury Islamskiej w Clongriffin, nowym osiedlu pod Dublinem. Koszt budowy ma wynieść 40 milionów euro.

Jak podano, fundusze na budowę mają zapewnić „majętne osoby oraz organizacje charytatywne z Bliskiego Wschodu”. W ośrodku znajdą się szkoła, centrum konferencyjne, sala zebrań, plac zabaw, basen i mieszkania. Nad wszystkim dominować będzie meczet. Jak pisze „The Irish Times”, muzułmanie podkreślają, że centrum będzie ogólnodostępne dla osób i rodzin z innych wyznań, i będzie promowało harmonijne relacje między nimi.

Ośrodek będzie mógł pomieścić 5000 ludzi naraz, powstanie tam 147 domów i mieszkań. Rada miejska w Dublinie ma wydać pozwolenie na budowę pod koniec lata. Przedstawiciele muzułmanów twierdzą, że budowa centrum da Irlandii „bardzo korzystną pozycję w świecie muzułmańskim”, co ma zaowocować nowymi inwestycjami.
PJ
Źródło: http://www.irishtimes.com/newspaper/commercialproperty/2012/0516/1224316188527.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze