Islamski nożownik zaatakował w Koloseum

2
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

W rzymskim Koloseum nożownik krzyknął „Allah jest wielki” po czym przystawił turystce nóż do gardła.

2

Zdarzenie, które miało miejsce w Koloseum, przypominało egzekucje dokonywane przez ISIS. Setki turystów widziało jak napastnik przystawił nóż kuchenny do szyi 26-letniej kobiety i krzyknął „Allah jest wielki” oraz „Zostałem przysłany przez samego Boga”. Mężczyzna wziął Charę Frisco jako zakładniczkę, uniemożliwiając policyjną interwencję, i przez kilka minut wykrzykiwał religijne i fanatyczne hasła. Jeden ze świadków powiedział: „To wyglądało jak filmy kręcone przez terrorystów ISIS. (…) Brakowało tylko pomarańczowego kombinezonu”.

Chara Frisco, która przyjechała do Rzymu uczcić ukończenie studiów przez siostrę, została zabrana do szpitala w stanie szoku pourazowego. W szpitalu powiedziała dziennikarzom: „Spotkanie z siostrą zaplanowane było na wieczór. Kiedy na nią czekaliśmy, postanowiliśmy się przejść i zobaczyć Koloseum”. W momencie, który „szaleniec” wybrał na atak, ofiara siedziała na murku ze swoim chłopakiem i innymi przyjaciółmi. „Najpierw poczułam jak ktoś ciągnie mnie nagle w sam środek tłumu, potem poczułam ostrze noża. Bałam się najgorszego. (…) Nie widziałam broni, cały atak trwał tylko kilka sekund, czułam jednak obezwładniający strach. Ten mężczyzna wrzeszczał jak szaleniec. Na szczęście policja szybko się pojawiła. (…) Nikt z nas nie spodziewał się czegoś takiego w centrum Rzymu. Nie sądzę, żebym chciała tu zostać, żeby zobaczyć się z siostrą. Jak stąd wyjdę, chcę tylko wrócić do domu”.

Po przyjeździe policji napastnik uciekał przez pełne turystów Forum w stronę Placu Weneckiego, gdzie został aresztowany. Jeden z policjantów tak relacjonuje przebieg zdarzenia: „Bałem się, że poderżnie jej gardło, ale wokół było zbyt wielu ludzi, żeby oddać strzały. Dwóch kolegów zdołało umiejscowić się po obu stronach napastnika i kiedy ten obniżył rękę z nożem, jeden kopnął go w plecy, co sprawiło, że stracił równowagę, puścił dziewczynę i rzucił się do ucieczki”.

aQ na podst: www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook