Islamski lider: geje zasługują na śmierć

Geje z iranu powieszeni za orietację seksualna zgodnie z prawem szariatu
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Mustafa Muhammad: „Szariat przewiduje za homoseksualizm śmierć.(…) Jest to bezbożna praktyka i nikogo nie mam zamiaru przepraszać za moją wypowiedź (…) Jeśli muzułmanka chce się zasłaniać jest to uznawane za ucisk, ale krytykowanie homoseksualistów jest już złe. Jako muzułmanin nie mam prawa się swobodnie wypowiadać, ale gej ma konstytucyjną wolność słowa i zapewnioną ochronę prawną”.

Geje z iranu powieszeni za orietację seksualna zgodnie z prawem szariatu
Geje z iranu powieszeni za orietację seksualną zgodnie z prawem szariatu

Mustafa Muhammad, przewodniczący Islamic Council of Jamaica (Islamskiej Rady Jamajki) zgadza się z przepisami szariatu związanymi z homoseksualizmem. Zgodnie z islamskim prawem religijnym, karą za niekrycie się ze swoją odmienną orientacją seksualną jest śmierć. Muhammad mówi, że homoseksualizm to „nieczysty, niezgodny z naturą styl życia”. „Szariat przewiduje za homoseksualizm śmierć. W świetle chrześcijaństwa to też jest grzech. Tradycja podaje, że Bóg zniszczył całe miasto właśnie z tego powodu. Jest to bezbożna praktyka i nikogo nie mam zamiaru przepraszać za moją wypowiedź.”

Zgodnie z obowiązującym na Jamajce prawem osoby praktykujące pederastię (seks analny) mogą trafić do więzienia na 10 lat. Mimo, iż w kraju tym geje często padają ofiarą morderstw, Muhammad nie popiera tego typu zbrodni, gdyż …„śmierć za homoseksualność może być praktykowana tylko w kraju rządzonym przez islam”. Skrytykował on również działaczy ze środowisk gejowskich walczących o liberalizację stosunku państwa do homoseksualistów. „Skłaniamy się ku prawom ustanowionym przez człowieka. Jeśli muzułmanka chce się zasłaniać jest to uznawane za ucisk, ale krytykowanie homoseksualistów jest już złe. Jako muzułmanin nie mam prawa się swobodnie wypowiadać, ale gej ma konstytucyjną wolność słowa i zapewnioną ochronę prawną”.

Prawo szariatu w różnych krajach jest interpretowane na różne sposoby, jednak sposób w jaki traktuje ono kobiety jest w przez zachodnią kulturę uznawane za dyskryminację. W ekstremalnych przypadkach szariat broni kobietom dostępu do edukacji i wymusza rytualne okaleczenia narządów płciowych.

GB, na podst.    jamaicaobserver.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook