Islamska wystawa w szkole wisiała bardzo krótko

| 2 komentarze|
image_pdfimage_print

Wystawa w szkole podstawowej  w Wichita (Kansas), przedstawiająca pięć filarów islamu, została po jednym dniu usunięta przez urzędników kuratorium, ponieważ niektórzy rodzice nie wyrazili zgody na jej pokazywanie.

Susan Arensman, dyrektor do spraw marketingu i komunikacji w  szkołach publicznych okręgu Wichita przyznała, że szkoła stworzyła graficzną prezentację pięciu filarów islamu. Dodała jednak, że było to częścią wieloletniego programu nauczania szkoły. Uczniowie dowiadują się o islamie, chrześcijaństwie, judaizmie, hinduizmie i buddyzmie w historycznym i geograficznym kontekście rozwoju cywilizacji.

„Tablica z wystawą, która wywołała zaniepokojenie reprezentuje pięć filarów islamu w kontekście historycznym”, powiedziała Arensman. „Mamy również obraz Ostatniej Wieczerzy – wisi w szkole w ramach nauki o sztuce i renesansie.”

Jednak według niektórych rodziców, islam nie został przedstawiony w pełni. Jedna z zatroskanych matek, która chce zachować anonimowość w obawie przed represjami wobec siebie lub swojego dziecka, powiedziała, że jeśli uczniowie będą uczyć się o islamie, powinni być świadomi, że islam to, jak to określiła, agresywna ideologia. „Jeśli nie mówi się o wszystkich faktach, mamy do czynienia ze stronniczością”, powiedział rodzic, który jest Żydem.

islamska wystawa

Dyrektor Arensman stwierdziła, że nie jest to celem okręgu szkolnego Wichita. „Celem nie jest studiowanie aspektów teologicznych, lecz zrozumienie miejsca religii i ideologii religijnych w historii”, powiedziała. „Celem szkół zrzeszonych w ramach programu Core Knowledge jest uczyć, a nie nawracać, przedstawiać w sposób opisowy, a nie normatywny.”

Dennis Hedke, republikański kongresman z Wichita powiedział, że był „przerażony”, kiedy po raz pierwszy usłyszał o wystawie. Stwierdził, że sposób, w jaki szkoła uczy o islamie tuszuje niektóre z najbardziej nieprzyjemnych aspektów tej religii, takich jak dżihad i wojna z Izraelem. „Jeśli będziemy rozmawiać o islamie i przedstawiać islam jako jedną z tych religii, które ludzkość powinna zrozumieć i podziwiać, to jest to poważne nieporozumienie”,  powiedział Hedke.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Tłumaczenie Agaxs

Źródło: http://watchdog.org/101810/kansas-lawmaker-appalled-by-islamic-display-in-wichita-school/

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook