Islamska cenzura wycięła świniom ryje

1
| 13 komentarzy|
image_pdfimage_print

Zdjęcie przedstawiające świnie zostało ocenzurowane w malezyjskiej edycji dziennika „International New York Times”.

1

Jak podaje gazeta „Malay Mail”, czarne plamy na zdjęciu do artykułu o rolnictwie w Stanach Zjednoczonych to dzieło firmy drukarskiej KHL. Rzecznik firmy powiedział, że ingerencja w wizerunek świń na zdjęciu była zabiegiem celowym, gdyż Malezja jest „krajem muzułmańskim”.

Według gazety w Malezji – kraju nominalnie świeckim, w którym wyznaje się wiele religii – nie istnieje żadne prawo zakazujące pokazywania wizerunku świń, lecz lokalne media starają się nie obrażać muzułmanów, stanowiących dwie trzecie tego kraju, liczącego 28 milionów ludzi.

Rzecznik rządu Malezji powiedział, że ilustracja nie była nielegalna, ale wydawcy powinni mieć na uwadze „czułe punkty różnych kultur”.

W 2005 roku zakazano pokazywania w malezyjskich kinach filmu „Babe”, ponieważ opowiada historię świnki oraz ze względu na podobieństwo tytułu do malajskiego słowa oznaczającego świnię – „babi”. Jednak skargi widzów doprowadziły do cofnięcia zakazu i film był wyświetlany w telewizji rok później.

Tłumaczenie Sy
Źródło: www.bbc.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze