Islamscy terroryści mordują chrześcijan w Nigerii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Niedawno terroryści z Boko Haram przejęli kontrolę nad miastem Michika we wschodnim stanie Adamawa, paląc budynki i ostrzeliwując siły rządowe. Chrześcijanie w Nigerii po raz kolejny padli ofiarą krwawych ataków. 

Według doniesień dziennikarza Douglasa Burtona w trwających wiele godzin atakach śmierć poniosła znacząca liczba osób. Brakuje wciąż dokładnych danych. Burton jest członkiem zespołu doradczego organizacji Save the Persecuted Christians, walczącej o prawa ponad trzystu milionów chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

Ksiądz Peter John Wumbadi z Kościoła św. Anny w Michika opowiedział Burtonowi o huku bomb i odgłosach pocisków, które skłoniły go do przewiezienia uczniów szkoły parafialnej do okolicznej wioski nieopodal Parku Narodowego Sambisa. Szacuje się, że w podziemnych bunkrach parku ukrywa się około pięciu tysięcy terrorystów z Boko Haram.

W 2015 r. ośrodek badawczy Institute for Economics and Peace umieścił Boko Haram na pierwszym miejscu listy najbardziej morderczych ugrupowań terrorystycznych. Stacja CBN News opierając się na szacunkach organizacji non-profit Christian Solidarity Worldwide poinformowała ostatnio, że od lutego bieżącego roku w atakach na społeczność chrześcijan w stanie Kaduna, Boko Haram zamordowało przynajmniej sto dwadzieścia osób.

Masakra chrześcijan ma miejsce również w Kongo. Amerykańska filia organizacji Open Doors poinformowała w ubiegłym miesiącu o zabójstwie sześciu chrześcijan, w tym trzech kobiet i dziewięcioletniego dziecka, w wiosce Kalau w pobliżu miasta Beni w Demokratycznej Republice Konga. Mordercy byli członkami Allied Democratic Forces (Zjednoczonych Sił Demokratycznych) – ugrupowania założonego dwadzieścia cztery lata temu przez islamskich rebeliantów z Ugandy, którzy uciekli z ugandyjskiej armii. Open Doors szacuje, że w ciągu ostatnich pięciu lat w samym Beni ADF zamordowało siedmiuset cywili i dwudziestu pokojowych obserwatorów ONZ.

Doniesienia o zamachach na dwa meczety w Nowej Zelandii, w trakcie których rasista zamordował pięćdziesiąt osób, wciąż dominują w nagłówkach w amerykańskich mediach. O ile ataki na muzułmanów w świecie zachodnim stanowią rzadkość, o tyle zabójstwa chrześcijan w świecie islamskim mają miejsce na porządku dziennym. Według amerykańskiej filii Open Doors, w 2018 r. co najmniej 4305 chrześcijan znanych z imienia i nazwiska zostało zamordowanych w imię wiary przez muzułmanów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

W ostatnim Raporcie Wolności Religijnej organizacja non-profit Pomoc Kościołowi w Potrzebie ostrzegła, że trzysta milionów chrześcijan, żyjących w przytłaczającej większości w państwach w większości muzułmańskich, pada ofiarą przemocy. Tym samym, według raportu, chrześcijanie „są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie”.

Autor: Steve Warren

Oprac. Bohun, na podst. http://www1.cbn.com/cbnnews/cwn/2019/march/muslim-terrorists-merciless-killing-of-nigerian-christians-continues-as-mainstream-media-remains-silent

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook