Islamofobiczna „Gazeta Wyborcza”?

Po ataku terrorystycznym w Bostonie..
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jan Wójcik

Światowe media starają się nie wskazywać winnych zamachów w Bostonie i przestrzegają przed pochopnym wyciąganiem wniosków. Tymczasem „Gazeta Wyborcza” bez cienia wahania pisze, że chłopców zgubił islam, do którego studiowania zachęcała ich matka.

W artykule „Zamachowców zgubiła ich własna matka?” gazeta stawia pytanie, czy czasami przyczyną destrukcyjnych zachowań dwóch młodych Czeczeńców nie była ich matka, która widząc ich rozrywkowy styl życia postarała się ich naprawić. Zaczęła zachęcać ich do studiowania nauk islamu. „I starszy syn wziął to sobie do serca. Nie tylko skończył z zabawą, ale stał się żarliwym muzułmaninem i wreszcie sam zachęcił matkę, żeby chodziła w chuście”, możemy przeczytać w GW.

Po ataku terrorystycznym w Bostonie..
Po ataku terrorystycznym w Bostonie

W tej zeświecczonej przez radzieckie państwo rodzinie miało dojść do zwrotu w kierunku islamu i to być może zapoczątkowało sekwencję zdarzeń, która doprowadziła do tragedii w Bostonie.

To interesujące, przeczytać takie rzeczy w „Gazecie Wyborczej”. Nie, żebyśmy w jakikolwiek sposób krytykowali przedstawiony tok myślenia, ale zdaje się, że to ten dziennik próbował straszyć nami jako islamofobami. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przez prezentowanie takich wypowiedzi znajdujemy się na celowniku politycznie poprawnych dziennikarzy, a wiązanie islamu z zamachami to papierek lakmusowy tropicieli islamofobii.

http://wyborcza.pl/1,75477,13788397,Zamachowcow_zgubila_ich_wlasna_matka_.html

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook