Islamofobia zrównana z antysemityzmem

| 4 komentarze|
image_pdfimage_print

Antymuzułmańskie „przestępstwa nienawiści” mają być po raz pierwszy rejestrowane przez policję w Anglii i Walii jako oddzielna kategoria, ogłosił premier David Cameron.

image001

Zrównuje to islamofobię z antysemickimi atakami, które są już od jakiegoś czasu rejestrowane osobno.

Home Office przygotowuje się do ujawnienia nowych statystyk, które mają pokazać wzrost liczby przestępstw nienawiści w ciągu ostatniego roku. Kontynuuje to trend z lat 2013/14, kiedy w wyniku zamordowania żołnierza Lee Rigby’ego przestępczość związana z nienawiścią religijną wzrosła o 45 procent.

Podczas pierwszego posiedzenia nowego Community Engagement Forum  (Forum Zaangażowania Społecznego) na Downing Street Cameron zapowiedział także przekazanie dodatkowych środków w celu zwiększenia bezpieczeństwa w budynkach religijnych.

Forum skupia przedstawicieli różnych wyznań z całego kraju, w tym islamu, i ma dostarczać premierowi bezpośrednich informacji od mających do czynienia z ekstremizmem w społeczeństwie. Ogłaszając w lipcu jego utworzenie Cameron powiedział, że to część starań o izolowanie ekstremistów i „aktywnego zachęcania reformatorskich i umiarkowanych głosów” w społecznościach muzułmańskich.

Brytyjskie władze zapowiedziały, że Forum będzie omawiało cele rządu w planowanej strategii zwalczania ekstremizmu. Na spotkaniu miano również rozważać, co jeszcze mogą zrobić władze, aby wspierać młodych brytyjskich muzułmanów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Przemawiając przed spotkaniem, premier powiedział: „Każdy z nas ma do odegrania ważną rolę w konfrontacji z ekstremizmem. Dlatego zaprosiłem ważnych muzułmanów i nie-muzułmanów do przystąpienia do nowego Forum Zaangażowania Społecznego, żebym mógł dowiadywać się wprost od nich na temat ich pracy w naszych społecznościach, o wyzwaniach stojących przed nimi, tak żeby mogli być częścią naszej strategii jednego narodu zwalczającego ekstremizm. (…) Chcę, aby brytyjscy muzułmanie wiedzieli, że będziemy ich popierać w sprzeciwianiu się tym, którzy szerzą nienawiść i przeciwdziałać narracji, która mówi, że muzułmanie nie czują się Brytyjczykami. Chcę też, żeby policja podejmowała więcej działań przeciwko tym, którzy prześladują innych tylko z powodu wyznawanej religii”.

Oficjalne dane Home Office wskazują, że siły policyjne w Anglii i Walii odnotowały 2 273 przestępstwa postrzegane jako motywowane wrogością religijną w latach 2013/14. Jest to wzrost o 45 procent w stosunku do 1 573 zarejestrowanych w latach 2012/13. W oficjalnych raportach z tamtego czasu wzrosty zostały przypisane skutkom zamordowania Lee Rigby’ego przez islamskich ekstremistów w maju 2013 r.

Minister spraw wewnętrznych Theresa May powiedziała: „W Wielkiej Brytanii nie ma miejsca w na przestępstwa nienawiści i jestem zdecydowana poczynić dalsze kroki dla zlikwidowania tych godnych ubolewania czynów”.

Rząd nie ujawnił jaka kwota została przewidziana na dodatkowe środki w celu ochrony miejsc kultu.

Xsara na podstawie: http://www.independent.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook