Islamizm trzeba pokonać na gruncie ideologii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Raheel Raza

Zeznawałam przed Kongresem w sprawie radykalnego islamu, “domorosłego terroryzmu” i “przeciwstawiania się agresywnemu ekstremizmowi”.

Kluczowym przekazem w moim wystąpieniu było to, że jeśli chcemy pokonać radykalny islam i “przeciwstawić się agresywnemu ekstremizmowi”, musimy konfrontować się z tymi radykałami zanim staną się agresywni, zanim przyjmą radykalną i agresywną ideologię.

Przed II wojną światową nazizm był ideologią wyrażoną w „Mein Kampf”.

Zanim 2 miliony Chińczyków zmarło w trakcie Rewolucji Kulturalnej, jej idee zawarte zostały w “Czerwonej Książeczce”.

A w roku 1928 pojawiła się jeszcze inna ideologia, wraz z powstaniem Bractwa Muzułmańskiego dążącego do totalitarnego systemu rządów i wdrożenia siłą prawa szariatu.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Ta ideologia jest paliwem dla ISIS i Al-Kaidy, prowadzi do niewoli kobiet, egzekucji homoseksualistów, zabijania chrześcijan a także inspiruje tutejszych, amerykańskich muzułmanów, do popełniania aktów terrorystycznych.

Brałam udział w krótkim filmie Clarion Project pod tytułem “By the Numbers”, który podał liczby wynikające z badań Pew Research:

  • 27 procent muzułmanów spośród 237 milionów wierzy, że niewierni powinni być straceni;
  • 26 procent młodych amerykańskich muzułmanów wierzy, że samobójcze ataki bombowe skierowane przeciwko niemuzułmanom “mogą być zasadne”

Nie wszyscy muzułmanie przyjęli tę radykalną ideologię, ale miliony z nich tak.

Niektórzy twierdzą, że ideologia nie może być jasną zapowiedzią terroryzmu; są w wielkim błędzie.

W badaniach przeprowadzonych w 2016 roku prześledzono ścieżki życiowe 100 agresywnych dżihadystów. Spośród nich 51 zaczynało swoją drogę od nieagresywnych ruchów islamistycznych.

Problemy z domorosłym terroryzmem i ideologią, która go propaguje, mają krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego Ameryki i amerykańskiego stylu życia.

Komisja Kongresu, przed którą zeznawałam, jest dwupartyjna, i to jest sprawa dla dwóch partii, którą ustawodawcy z obu stron sceny politycznej często źle rozumieją.

Gdy mamy do czynienia z zamachem terrorystycznym to, ogólnie mówiąc: lewica obwinia za to zbyt dużą ilość broni w posiadaniu obywateli; prawica zaś widzi winę w zbyt niskim poziomie bezpieczeństwa (za mało policjantów, praw, murów).

Lecz prawdą jest, że potrzebujemy całkowicie nowego podejścia. Musimy walczyć w tej wojnie ideologicznej na gruncie ideologii. Gdy ekstremista staje się agresywny, jest już za późno. USA muszą pokonać, ośmieszyć, zniszczyć i zdyskredytować tę trującą, radykalną ideologię jako taką.

Gdy radykalny islam zostanie pokonany na gruncie ideologii, to nie będzie miało znaczenia, ile jest broni, praw, czy murów. Wróg będzie już wtedy pokonany.

Oprac. Grażyna Jackowska na podst.: http://www.wnd.com/

 

Raheel Raza jest muzułmanką urodzoną w Pakistanie, przewodniczącą “Muslims Facing Tomorrow”, jedną z założycieli “Muslim Reform Movement” i członkiem zarządu “Clarion Project”, organizacji non-profit, edukującej  społeczeństwo w sprawie zagrożeń związanych z radykalnym islamem i przedstawiającą poglądy umiarkowanych muzułmanów.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook