Islamizm i rozprzestrzenianie polio

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Daniel Pipes

Polio zostało niemal zupełnie wykorzenione, gdy Ibrahim Datti Ahmed, przewodniczący Najwyższej Rady Szariatu w Nigerii i jednocześnie lekarz, stwierdził w 2003 roku, że program szczepień w jego kraju jest częścią zachodniej konspiracji, której celem jest sterylizacja muzułmańskich dzieci.

Jego kampania, aby powstrzymać szczepienia, zyskała poparcie wśród innych muzułmańskich przywódców religijnych w Nigerii, przez co proces szczepień zwolnił i zwiększyła się liczba przypadków choroby.

Z Nigerii ten fenomen teorii spiskowej i ponownego pojawienia się choroby przeniósł się na innych muzułmanów. (W swoim wpisie na blogu śledzę rozwój tego procesu w ostatnich dziesięciu latach). Islam i polio tak blisko związały się ze sobą, że muzułmańskie pielgrzymki do Mekki stały się jednym z głównych mechanizmów przenoszenia choroby do tak odległych miejsc jak Indonezja.

Teraz paranoja Ahmeda doprowadziła do nowej fali polio, która rozprzestrzeniła się z Nigerii na muzułmanów w przynajmniej 17 innych krajach afrykańskich i 6 azjatyckich:

Afryka: Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Kamerun, Czad, Republika Środkowej Afryki, Egipt, Ghana, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia, Mali, Niger, Somalia, Sudan i Togo.
Azja: Afganistan, Indie, Indonezja, Pakistan, Arabia Saudyjska i Jemen.

Komentarze:
1) Jeden islamista, opanowany manią teorii spiskowych, uzbrojony w kredyt zaufania i dobrą organizację, zdołał powstrzymać wyeliminowanie polio.
2) I tak radykalny islam przyniósł cierpienie w jeszcze jednym aspekcie ludzkiego życia – i uczynił z muzułmanów swoje główne ofiary.
Źródło: http://pl.danielpipes.org/blog/2013/06/islamizm-rozprzestrzenianie-polio
Oryginał angielski: Islamism’s Decade of Spreading Polio
Tłumaczył: Mateusz J. Fafiński

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook