Islamizacja, poziom gminny

śąd
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rada okręgu Bridgewater w stanie New Jersey zatrudniła adwokatów, żeby poradzić sobie z pozwem sądowym, w którym miejscowi muzułmanie twierdzą, że są dyskryminowani w walce o kształt planu zagospodarowania przestrzennego i miejsce na meczet.

Al Falah Center wniosło pozew w kwietniu w sądzie federalnym w New Jersey, twierdząc, że przedstawiona przez miasto propozycja planu zagospodarowania została stworzona tylko po to, żeby przeszkodzić grupie w przekształceniu posesji z halą bankietową w muzułmański dom modlitwy.
Tymczasem sprawa przyciągnęła uwagę amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości, który zażądał od rady okręgu przekazania kopii planu zagospodarowania dla potrzeb śledztwa mającego ustalić, czy lokalne władze nie pogwałciły prawa dotyczącego wykorzystywania ziemi na cele religijne. Sędzia federalny odrzucił wniosek rady o oddalenie pozwu.

Rada postanowiła przeznaczyć w tym roku do 100 000 dolarów na koszty sądowe i zatrudniła dwóch adwokatów.

Kwestionowany plan zagospodarowania przestrzennego pojawił się po miesiącach spotkań Zarządu Planowania i rady okręgu z mieszkańcami, którzy skarżyli się, że meczet spowoduje wzmożony ruch drogowy w zadrzewionej, zielonej gminie. Przeciwnicy meczetu wspierani są przez założyciela oddziału Tea Party w okręgu Somerset, Jima Lefkowitza, który wykorzystał swoją stronę internetową, by zachęcić ludzi do udziału w spotkaniach i wspierania finansowego grupy sprzeciwiającej się budowie meczetu. Lefkowitz, który zaprzeczył, jakoby elementem całej debaty były kwestie religijne, zapytał na jednym ze spotkań czy grupa muzułmańska ma jakieś powiązania z organizacjami terrorystycznymi, czemu ta zaprzeczyła. Al Falah Center jest w tej sprawie reprezentowane przez cztery firmy prawnicze.(p)                                                                                                             * * *

Komentarze czytelników:

– Czy chodzi o tego samego sędziego federalnego, który odmówił prowadzenia śledztwa w sprawie zastraszaniu wyborców podczas ostatnich wyborów przezydenckich? Nie może być…

– Dobrze wydane pieniądze podatników w tych niezwykle trudnych ekonomicznie czasach. Ten cały pozew to lipa, wystarczy po prostu przenieść meczet do okolicy o większym natężeniu ruchu drogowego, będzie do niego lepszy dojazd. Lepiej dla członków [wspólnoty muzułmańskiej], lepiej dla mieszkańców, lepiej dla całego sąsiedztwa. Dajcie im dotację, a i tak zaoszczędzicie pieniądze, które rada wydałaby na koszty procesu.

– Tak się wydaje nasze pieniądze z podatków! Powinni po prostu dać im to zezwolenie. A teraz będzie nas to kosztować masę pieniędzy. Czy możemy przegłosować zwolnienie tych nieudaczników z urzędu za marnowanie naszych pieniędzy?

– Komentowałem to już kilka razy i jakkolwiek bolesna i głupia jest rzeczywistość, to „moje miasto” przegra tę wojnę i nie powinno zawracać sobie głowy obroną, skoro już federalni się w to wmieszali. To ci sami federalni, którzy uchwalili to idiotyczne prawo RLUIPA (o wykorzystaniu gruntów dla celów religijnych – red.), a zdrowy rozsądek zdecydowanie nie ma szans, gdy w Waszygtonie rządzą ci od “wszyscy są cudowni i zasługują na wsparcie”. Jednak naprawdę trudno mi zrozumieć coś takiego: rada okręgu i mieszkańcy wyraźnie pokazali, że tego nie chcą. Wiem, że gdyby duża grupa boleśnie dała mi do zrozumienia, że nie chcą mnie na swoim terenie, to BYM SIĘ NIE WPROWADZIŁ. niezależnie od tego, czy zgadzam się z ich decyzją, czy nie. Mam wrażenie, że nawet jeśli to coś zostanie wybudowane, zła atmosfera nie odejdzie sama, bo właściciele posesji w tej okolicy mają wiele do stracenia pod względem wartości ich działek oraz jakości życia. Miejmy tylko, że sprawa nie trafi na czołówki gazet z powodów innych niż prawne przepychanki…

Musimy nadal z tym walczyć! To dobrze wydane pieniądze… Mam już dość zastraszania przez te wszystkie meczety, są paskudne i rujnują krajobraz… Już nas wystarczająco obrazili w Nowym Jorku (chodzi o meczet w Strefie Zero – red.)! Oni się rozrastają jak rak!(pj)

Tłumaczenie Veronica Franco

Źródło: http://www.mycentraljersey.com/article/20111020/NJNEWS/310200046/Bridgewater-beefs-up-defense-in-lawsuit

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook