Lider saudyjskiej organizacji oddaje hołd zamordowanemu przez dżihadystę księdzu

Grób ks. Hamela (Foto: Wikipedia)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Przedstawiciel Światowej Ligi Muzułmańskiej oddał hołd Jacques’owi Hamelowi, francuskiemu prezbiterowi katolickiemu, któremu 26 lipca 2016 r. muzułmanin poderżnął gardło w trakcie mszy świętej.

W ostatnią niedzielę w trakcie obchodów ku czci zamordowanego księdza w parafii Saint-Étienne-du-Rouvray pojawił się Mohammed Al Issa, saudyjski sekretarz Światowej Ligi Muzułmańskiej. Przedstawiciele kościoła, który od trzech lat jest miejscem licznych pielgrzymek, zdecydowali się zaakceptować obecność reprezentanta organizacji z Arabii Saudyjskiej, której zarzucano promowanie radykalnego islamu i związki z organizacjami finansującymi terroryzm.

Al Issa, dawny saudyjski minister sprawiedliwości, twierdzi jednak, że jego organizacja ma „nową wizję”. W ramach tej strategii we wrześniu ubiegłego roku wraz z przedstawicielami różnych religii we Francji podpisał „Memorandum przyjaźni”. Al Issa uważany był w Arabii Saudyjskiej za zwolennika reform i odejścia od doktryny wahabickiej, choć w czasie, kiedy piastował stanowisko ministra sprawiedliwości, liczba kar śmierci wykonanych w królestwie wzrosła z 69 do 158.

Światowa Liga Muzułmańska w przeszłości była oskarżana o propagowanie szariatu, dawanie platformy antysemickim wypowiedziom m.in. szejkowi Jusufowi Al-Karadawiemu oraz o powiązania z organizacjami finansującymi terroryzm. Al Issa mianowany w 2016 roku próbuje zmienić poprzedni kurs organizacji, wypowiadał się przeciwko antysemityzmowi i potępiał negowanie Holokaustu.

Bohun, na podst. La Croix

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook