Islamista nawołuje do mordowania polityków

pro nrw logo
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziennik „Tageszeitung” donosi o islamiście z Bonn, który nawołuje w Internecie do zamordowania aktywistów z partii Pro NRW.

Ugrupowanie w swojej kampanii w Westfalii Nadrenii posłużyło się obrazkami obrażającymi islam, jak pisze gazeta. W religii tej podobizny proroka Mahometa są uważane za bluźniercze i zgodnie z prawem szariatu grozi za nie kara śmierci.W nagraniu islamista, należący do organizacji Islamski Ruch Uzbekistanu, apeluje o zdobywanie szczegółowych informacji dotyczących członków Pro NRW, w szczególności adresu zamieszkania i codziennego rozkładu zajęć. Informacje te mają pomóc w organizacji ataku.

Partia Pro NRW od lat organizuje protesty przeciw budowie meczetów. W czasie jednej z takich akcji użyto tych samych duńskich rysunków z 2005 roku, które zapoczątkowały falę islamskich ataków w Europie. Minister spraw wewętrzych nie bagatelizuje problemu, pamiętając o niedawnych zamieszkach między islamistami a Pro NRW. W wyniku starć kilku policjantów zostało wtedy rannych.

Tłum. GB

Źródło: http://www.expatica.com/de/news/german-news/islamist-calls-for-murder-of-german-far-right-party-media_228571.html

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook