Islamiści z Londynu solidarni z ISIS

image001
| 16 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Foto: newhamrecorder.co.uk

W Stratford we wschodnim Londynie kilku islamistów stało 12 września przez całe popołudnie przed stacją kolejową z tablicą z napisem „Islam jest najlepszy. Nie dla demokracji. Tak dla islamu”. 

Ekstremiści protestowali w ten sposób przeciwko „rasizmowi demokracji”. Abdul Hakim, który nie chciał zdradzić, z którego jest meczetu, powiedział, że grupa protestuje przeciwko demokracji co dwa tygodnie w różnych dzielnicach Londynu. Chociaż on i jego koledzy nie należą do jakiegoś konkretnego skrajnego ugrupowania, odmawiają potępienia „islamskich braci” z ISIS, Al-Kaidy czy talibów.

„W ogóle ich nie potępiam”, powiedział Hakim. „Jako muzułmanie wierzymy, że wszyscy niewierni, którzy odrzucają islam znajdą się w piekle. Dla ludzi, którzy usłyszeli to przesłanie nie ma żadnego usprawiedliwienia – zostaną osądzeni”.

Demonstracja która, odbyła się w dzień po czternastej rocznicy zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku, oburzyła przechodniów.

Emma Hathaway wracała właśnie z wiecu przed parlamentem wzywającego do przyjmowania przez Wielką Brytanię więcej uchodźców. Oburzyła ją demonstracja na rzecz wprowadzenia szariatu (prawa islamskiego): „Uczyłam angielskiego na Bliskim Wschodzie. Ludzie, których tam poznałam prowadzą normalne życie, takie jak my. Mówili mi, że to przez takich [islamistów] jak ci tutaj świat zachodni walczy z islamem”.

Jeden z demonstrantów, Abdullah Ahmed, powiedział, że protestuje przeciwko demokracji, ponieważ jest ona rasistowska: „Demokracja oznacza rasizm, ponieważ dzieli ludzi w zależności od statusu materialnego. Gdybym mógł, pokazałbym ludziom, czym jest islam. Dla tych, którzy odrzucają islam, Bóg przygotował ogień piekielny”.

Rol. na podst. http://www.newhamrecorder.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook