Islamiści porwali osiem osób z pola gazowego BP

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Islamscy bojownicy uprowadzili nad ranem co najmniej ośmiu cudzoziemców, w tym obywateli Japonii, Francji, W. Brytanii i Norwegii, z obiektów na polu gazowym na południu Algierii – poinformowały algierskie siły bezpieczeństwa i źródła dyplomatyczne

W ataku poniósł śmierć jeden z ochroniarzy, a siedem osób zostało rannych. Pole gazowe Amenas jest eksploatowane przez koncern BP. Według agencji Reutera z odsieczą pospieszyło algierskie wojsko by odbić zakładników; obecnie trwają negocjacje między armią i porywaczami.

Przedstawiciel władz algierskich poinformował, że napastnicy pochodzili z sąsiedniego Mali, gdzie od 11 stycznia trwa interwencja wojsk francuskich przeciwko islamskim rebeliantom kontrolującym północ kraju. Reuters zwraca uwagę, że Algieria zezwoliła Francji na wykorzystanie swej przestrzeni powietrznej podczas interwencji w Mali.

Koncern BP potwierdził, że na polu Amenas doszło do porwania, ale nie podał więcej szczegółów. Podano jedynie, że firma organizuje pomoc dla krewnych osób porwanych. BP poinformował ponadto, że o sprawie zostały powiadomione brytyjskie władze.

 więcej na: www.rp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook