Islamiści o negatywnym obrazie islamu: winni są żydzi

Nehmat Ali Shah and Ghulam Sarwar
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwóch norweskich przywódców islamskich oskarża żydów o szerzenie wrogości wobec muzułmanów.

Nehmat Ali Shah and Ghulam Sarwar
Nehmat Ali Shah and Ghulam Sarwar

Nehmat Ali Shah, imam największego meczetu w Norwegii, oraz Ghulam Sarwar, zarządca meczetu, powiedzieli gazecie „Dagsavisen”, że strach, jaki żydzi wpajają innym, wyjaśnia przyczyny zarówno problemów w relacjach islamsko – żydowskich, jak i Holokaustu. W wywiadzie, przeprowadzonym w meczecie Jamaat-e Ahl-e Sunna w Oslo, islamiści stwierdzili, że negatywne postrzeganie islamu przez Norwegów jest spowodowane przez żydów.

“Ludzie tkwią w niewiedzy, ponieważ otrzymują informacje z mediów, a media przedstawiają wyłącznie negatywny obraz islamu”, powiedział Ali Shah i dodał, że „żydzi kontrolują media i to jest decydujący czynnik”.

Sarwar, zgadzając się z nim, przywołał przykład filmu “Niewinność muzułmanów”, wyprodukowany przez egipskiego kopta w Ameryce. „Za tym filmem stoi grupka ludzi nie posiadających środków, więc kto ich sfinansował?”, zapytał. Zapytany, dlaczego relacje żydowsko – muzułmańskie nigdy, jego zdaniem, nie były dobre, odpowiedział: „A dlaczego Niemcy ich zabijali? Jeden z powodów jest taki, że sprawiają oni, iż ludzie się ich boją”. Zdaniem Sarwara, żydów jest na świecie niewielu, ponieważ „siedem milionów zostało zabitych podczas drugiej wojny”, dlatego ich domniemana moc pochodzi z „wpływu na media i edukację”.

Ali Shah dodał, że tylko niektórzy żydzi, nie wszyscy, “popsuli sprawę”; stwierdził też, że dialog jest dla muzułmanów “bardzo ważny”.

PJ, na podst. http://m.jta.org/news/article/2013/02/01/6/3118486/senior-norwegian-muslims-jewish-run-media-ruins-muslims-reputation

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze