Islamiści grożą Berlinowi

terrorist
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Na islamistycznych stronach internetowych powiązanych z Al-Kaidą ekstremiści grożą uderzeniem “w serce Berlina”.

„Oto specjalna wiadomość dla starszej pani z Niemiec, Merkel. (…) Ucz się z tego, co się zdarzyło we Francji”, głosi anonimowe oświadczenie. “Natychmiast uwolnijcie Um Seif Al-Islam Al-Ansariyę, zanim kolejny Mohammed Merah uderzy w sercu Berlina”. Al-Ansariya to muzułmańska ekstremistka (prawdziwe nazwisko Felis Lowitz), osadzona w niemieckim więzieniu za planowanie zamachu bombowego na bazę wojskową Rammstein.
Wcześniej ugrupowanie Al-Qaeda in the Islamic Maghreb (AQIM), gałąź Al-Kaidy w Afryce Północnej, oświadczyło, że przetrzymuje niemieckiego inżyniera Edgara Raupacha, porwanego w Nigerii w styczniu i zamierza go wymienić na Lowitz.

Groźba pojawiła się między innymi na stronie Shamukh al-Islam, która służy jako kanał dla różnych forów związanych z Al-Kaidą. Zdaniem Aarona Zelina, specjalisty z Brandeis University w Bostonie, jest to strona, która potwierdza autentyczność różnych wypowiedzi ioświadczeń Al.-Kaidy, dlatego należy ją uważać za poważne źródło. „Każdy, kto uważa się za szczerze wierzącego w sprawę [dżihadu] zagląda na to forum, ponieważ wie, że tylko tam może się zapoznać z wiadomościami od Al-Kaidy”, wyjaśnia Zelin. (PJ).

Źródła: http://www.expatica.com/de/news/german-news/islamist-site-threatens-strike-at-heart-of-berlin-_219635.html
http://jihadology.net/about

 

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze