Islamiści chcą emiratów wewnątrz Wielkiej Brytanii

| 19 komentarzy|
image_pdfimage_print

Znamy już trzy obszary, które radykalni muzułmanie chcą przekształcić w strefy islamskie: to  Dewsbury (miasto w Yorkshire), Bradford (Yorkshire) i Tower Hamlets (dzielnica Londynu).

Te cele podało radykalne ugrupowanie muzułmańskie Muslims Against Crusaders (MAC), znane z zakłócania świąt brytyjskich i palenia symboli brytyjskiej armii, chociaż liderzy MAC żyją na koszt brytyjskiego państwa.

MAC głosi hasło: „Muzułmanie powinni zakładać islamskie emiraty w Wielkiej Brytanii” i stwierdza: „Sugerujemy, że nadszedł czas, by obszary z dużą populacją muzułmanów zadeklarowały się jako emiraty, podkreślając, że muzułmanie próbują na tych obszarach żyć w myśl szariatu na tyle, na ile to możliwe, z własnymi sądami, strażą społeczną  i szkołami, a nawet z samowystarczalnym handlem”.

Protesty muzułmanów w Londynie

Islamiści wyobrażają sobie, że w wymienionych enklawach moze dojść do zastosowania pełnego prawa szariatu. Ten plan to część odpowiedzi MAC wobec rządowej strategii Prevent, zwalczania radykalnych ugrupowań. Jednym z elementów tej odpowiedzi jest zamiar pozbycia się wszystkich kamer CCTV z obiektów muzułmańskich, żeby policja i lokalne władze nie mogły obserwować muzułmanów. Inne pomysły to uwolnienie wszystkich więźniów wyznania islamskiego, zakaz dla wstępowania przez wiernych do brytyjskiej policji i sił zbrojnych, odrzucenie demokracji.

Idee MAC rozgniewały umiarkowanych muzułmanów i przywódców niektórych muzułmańskich organizacji.  Ian Greenwood z rady miejskiej Bradford wierzy, że uda się zwalczyć ekstremizm poprzez współpracę organizacji, różnych wyznań i działania na rzecz spójności społecznej. Radni pozostałych miejscowości odmówili komentarza.(p)

Oprac.AX

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło: www.dailymail.co.uk/news/article-2011433/Islamic-extremists-set-independent-states-UK-fall-Shariah-law.html#ixzz1RL4XjWir

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook