Islamiści atakują nauczycielkę po skardze ucznia

CAIR
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

CAIR domaga się federalnego dochodzenia w sprawie nauczycielki, która jakoby przyrównała postępowanie muzułmanów do działalności Hitlera.
CAIR

Cała afera wydarzyła się w październiku ub. roku w Skagit County Middle School w Concrete (stan Washington). Reprezentanci CAIR powiedzieli, że skontaktowali się z okręgiem szkolnym Concrete po tym, jak otrzymali informację od anonimowego ucznia. CAIR uznał odpowiedź przedstawicieli okręgu szkolnego za „niewystarczającą i nieczułą”. Jak donosi telewizja KCPQ z Seattle (filia FoxTV), islamska organizacja domaga się dochodzenia w Departamencie Sprawiedliwości.

Uczeń, który poinformował CAIR twierdził, że nauczycielka przyrody (nie wymieniona z nazwiska) prowadziła lekcję na temat inicjatywy przeciwko zatraszaniu w szkołach. W pewnym momencie oznajmiła, że Arabowie i muzułmanie uczą swoje dzieci od urodzenia poświęcać życie Allahowi i wychowują je na religijnych męczenników. Nauczycielka miała również powiedzieć, że Arabowie i muzułmanie uczą się, iż zabijanie niewinnych ludzi jest dopuszczalne. Według KCPQ określiła ich zachowanie jako „dokładnie takie, jak Hitlera”.

Przedstawiciele CAIR sugerują, że nauczycielka mogła złamać wiele praw stanowych, w tym to, które zakazuje w szkołach dyskryminacji ze względu na religię.

Kuratorka okręgu szkolnego Concrete Barbara Hawkings wydała w tej sprawie oświadczenie:
„To twierdzenie o niedozwolonej i nieodpowiedniej dyskryminacji ze względu na religię jest fałszywe. Zarzut ten oparty jest na nieprawdziwej informacji wyrwanej z kontekstu. Nauczycielka, która jest w to zamieszana, jest doświadczonym i wybitnym pedagogiem, traktującym każdego z godnością i szacunkiem. Uczniowie przychodzą do niej ze swoimi problemami. Rodzic lub uczeń, który jest zaangażowany w tę sprawę, nigdy nie zwrócił się ani do nauczycielki, ani do okręgu szkolnego, żeby złożyć skargę lub wyrazić zaniepokojenie. Uważamy ten zarzut za nieodpowiedzialny, gdyż dotyczy kwestii, na którą pracownicy i wszyscy w naszym okręgu szkolnym zwracają szczególną uwagę. Staramy się traktować każdego ucznia z godnością i szacunkiem i nie dyskryminujemy nikogo ze względu na poglądy religijne”.

Tłumaczenie: Sy
Źródło: http://dailycaller.com/2013/02/19/cair-demands-federal-investigation-of-teacher-who-allegedly-said-muslims-just-like-hitler/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze