Islam4UK zdelegalizowana

Anjem Choudary, głowny ideolog totalitaryzmu islamskiego w UK
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Brytyjskim wzorem wzrasta ilość radykalnych ugrupowań muzułmańskich na świecie.

Anjem Choudary, głowny ideolog totalitaryzmu islamskiego w UK
Anjem Choudary, głowny ideolog totalitaryzmu islamskiego w UK

Reuters donosi, że, podobnie jak w Wielkiej Brytanii lat 90-tych, gdy Londyn był kolebką zachodniego islamu, w USA dynamicznie wzrasta ilość skrajnych ugrupowań muzułmańskich. Mówi o tym otwarcie Anjem Choudary – radykalny aktywista na rzecz wprowadzenia szariatu na Zachodzie,  którego organizacja Islam4UK została zdelegalizowana na wyspach, co przysporzyło mu wielu zwolenników w domu jak i za oceanem. Uważa on, że co prawda Amerykanie są 10 lat za wyspami, ale organizacje, takie jak Revolution Muslim, Islamic Thinkers Society czy Authentic Tawheed, są bliskie “wielkich osiągnięć”. Amerykańscy towarzysze “na swoich nagraniach otwarcie nawołują do dżihadu na ulicach Nowego Jorku, my już tego nie możemy robić, ponieważ wprowadzono prawo przeciwko gloryfikowaniu terroryzmu”- ubolewa.

Gdy w styczniu 2010 roku organizacja Islam4UK została wyjęta spod prawa, podobne struktury powstały w Belgii, Francji, Szwajcarii, Szwecji i Danii, a nawet Indonezji i Australii. Choudary odwiedza swoich zwolenników i zagrzewa ich do walki. Jest wyznawcą salafizmu, ultrakonserwatywnej odmiany islamu, a jego inspiracją jest Jemeńczyk Anwar al-Awlaki nawołujący do kolejnych ataków na USA i wspierający bojowników al-Shabaab w Somalii.

Organizacja Islam4UK została zdelegalizowana, gdy wywołała publiczne oburzenie planem zorganizowania przemarszu przez miasto, w którym właśnie obchodzono żałobę po śmierci brytyjskich żołnierzy w Afganistanie. Miała też związki z Omarem Bakri Mahommedem, któremu nie zezwolono na wjazd na wyspy po tym, gdy określił zamachowców na WTC mianem “19 wspaniałych”. Bakri twierdzi, że jego wypowiedź była pokojowa.(mn)

Opr GeKo
na podst Reuters
reuters.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook