Islam w krótkich żołnierskich słowach

Grzegorz Lindenberg

Dziś głos zabiera osobiście Anjem Choudary, radykalny islamski kaznodzieja z Londynu.

Choudary w latach studenckich

Choudary w latach studenckich

Urodzony w Wielkiej Brytanii, jest twórcą licznych organizacji kolejno przez władze zakazywanych; ostatnia ma nazwę Islam4UK. Aresztowany we wrześniu i zwolniony za kaucją. Jest prawnikiem z wykształcenia i skutecznie pilnuje się, żeby pomimo skrajnych poglądów (popierał zamachy 11 września i 27 lipca w Londynie) i działań nie zostać skazanym. Bardzo często występuje w mediach. Utrzymuje się z zasiłków opieki społecznej o wartości 25 tys. funtów rocznie (ma czworo dzieci).

We wtorek 11 listopada zamieścił serię postów na Twitterze, mających niemuzułmanom, jak chłop krowie w rowie, sprawy wyjaśnić. Moje komentarze w nawiasach.

„NIEPOROZUMIENIE: że islam uważa kobiety za gorsze od mężczyzn. Mężczyźni i kobiety są równi wobec Allaha, ale mają różne role i odpowiedzialności
[czylinie są równi wobec prawa, a przydzielił im role pana i sługi].

NIEPOROZUMIENIE: że muzułmanie wierzą w tego samego Boga, co chrześcijanie. Chrześcijanie wierzą, że Jezus jest Bogiem, a my nie wiążemy z Bogiem żadnego syna.

NIEPOROZUMIENIE: że islam oznacza „pokój”. Islam oznacza „podporządkowanie” (poleceniom Allaha) a słowo „muzułmanin” oznacza tego, który się podporządkowuje!

NIEPOROZUMIENIE: że islam jest religią taką samą, jak na przykład chrześcijaństwo czy judaizm. Islam jest pełnym sposobem życia, dlatego odmiennym niż jakakolwiek religia.

NIEPOROZUMIENIE: że demokracja jest częścią islamu. Demokracja oznacza, że to człowiek stanowi prawa, a muzułmanie wierzą, że jedynym prawodawcą jest Allah.

NIEPOROZUMIENIE: że dialog międzyreligijny jest dopuszczalny i dobry. Uznawanie islamu za równy jakiejkolwiek religii lub sposobowi życia jest apostazją.
[odstępstwem od wiary, karanym według szariatu śmiercią]

Choudary dziś

Choudary dziś

NIEPOROZUMIENIE: że muzułmanie powinni przestrzegać prawa kraju zamieszkania.

Muzułmanie zobowiązani są przestrzegać wyłącznie praw Allaha, patrz Koran 33.1, 4.59 itd.
[„Bój się Boga i nie daj posłuchu niewiernym ani obłudnikom!”; „Słuchajcie Boga, słuchajcie Posłańca i słuchajcie tych spośród nas, którzy posiadają moc rozkazywania”]

NIEPOROZUMIENIE: że w islamie nie ma polityki, a muzułmanie są równie świeccy jak chrześcijanie. Islam musi być wprowadzony w społeczeństwie jako prawo i porządek.

NIEPOROZUMIENIE: że ukrzyżowanie nie ma nic wspólnego z islamem. Allah mówi, że ukrzyżowanie jest karą za rabunek na drodze, 5.33
[„Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianlegle, albo też zostaną wypędzeni z kraju”. Dlaczego Choudary mówi tylko o rabusiu na drodze – nie rozumiem]

NIEPOROZUMIENIE: że muzułmanie nie wierzą w panowanie nad światem. Allah mówi, że posłał Mahometa z prawdą i przewodnictwem, by panować nad światem! 9.33
[„On jest Tym, który wysłał Swojego Posłańca z drogą prostą i religią prawdy, aby uczynić ją widoczną ponad wszelką religię”.]”

Są pytania?

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign