Islam ma niemal wyłączność na terroryzm

Zamach w Madrycie
Zamach w Madrycie
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Raport opublikowany przez Institute for Economics and Peace (IEP) stwierdza, że „najprężniej działające religijne ugrupowania terrorystyczne są niemal w 100% islamskie”.

Opracowany przez IEP Global Terrorism Index 2012 zawiera listę 158 krajów powiązanych z terroryzmem w okresie 2001-11. Indeks oparto na informacjach zawartych w Global Terrorism Database (GTD), bazie danych zebranych i zestawionych przez działające przy Uniwersytecie Maryland National Consortium for the Study of Terrorism and Responses to Terrorism. START jest bezpośrednio powiązane z Departamentem Bezpieczeństwa Narodowego (DHS).

Raport mówi, że „Początek ekstremizmu religijnego jest świetnie udokumentowany” i jasno wskazuje, że islamskie grupy są najbardziej aktywne. Raport odnotowuje zmniejszenie liczby ataków ze strony grup nacjonalistycznych czy separatystycznych od 2008 roku, podkreśla jednak, że niektóre islamskie ugrupowania, takie jak talibowie czy Lashkar-e-Taiba (LeT) mają również nacjonalistyczne i separatystyczne aspiracje.

Zamach w Madrycie
Zamach w Madrycie

Nacjonalistyczne cechy tych islamskich grup terrorystycznych nie negują jednak ich brutalnej islamistycznej natury. Dla nich „prawdziwy islam istnieje tylko i wyłącznie, kiedy jest on najważniejszym źródłem władzy i manifestuje się zastosowaniem fundamentalistycznych interpretacji islamskiego prawa” – czytamy w raporcie. „Jest to ważniejsza cecha, niż przynależność plemienna czy też narodowość, musi być chroniona i jest dominującą siłą. Rozumując w ten sposób, w sytuacji współczesnego kryzysu muzułmanie są zobowiązani podążać za przykładem proroka i emigrować z miejsc, gdzie są prześladowani do miejsc, gdzie będą mogli walczyć w imię „prawdziwego” islamu. Jeśli nie mogą podróżować, muszą walczyć tam gdzie mieszkają”.

Raport szereguje 158 państw pod względem terroryzmu, jaki ma miejsce na ich terenie. Pod uwagę brana jest zarówno liczba ataków jak i liczba ofiar śmiertelnych. W pierwszej piątce znajdują się Irak, Pakistan, Afganistan, Indie i Jemen. Raport jest bezstronny, a ocena państw oparta na analizie danych. START przedstawia się jako „organizację non-profit, której celem jest skupienie uwagi świata na pokoju jako pozytywnym, osiągalnym i namacalnym wskaźniku ludzkiego dobrobytu i rozwoju”.

Tłumaczenie GB

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło: http://www.investigativeproject.org/3847/new-report-confirms-islamic-terrorism-trumps#.UMfBv-mkw8I.twitter

Cały raport: http://reliefweb.int/sites/reliefweb.int/files/resources/2012-Global-Terrorism-Index-Report.pdf

Mapa zasięgu terroryzmu: http://www.visionofhumanity.org/globalterrorismindex/#/2011/OVER/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook