Islam jest częścią Niemiec, ale Koran tu nie obowiązuje

Prawo Niemiec a prawo islamskie..
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Deklaracja, że islam jest częścią Niemiec nie oznacza, że Niemcy, ani też niemieccy muzułmanie będą stosować przepisy Koranu zamiast przepisów prawa.

Nie tak dawno kanclerz Niemiec Angela Merkel potwierdziła fakt, że „islam jest częścią Niemiec” i wezwała obywateli do tolerancji wobec muzułmanów. Granice tej tolerancji na całe szczęście wyznacza cały czas jedno prawo obowiązujące wszystkich bez względu na wiarę.

Potwierdził to sąd, który odrzucił skargę rodziców muzułmanki oskarżających szkołę o zmuszanie ich córki do koedukacyjnych zajęć pływania. Dwunastolatka pochodząca z Maroka nie chciała brać udziału w zajęciach, gdzie narażona byłaby na widok nagich torsów jej kolegów, ani także pokazywać się im w stroju kąpielowym. Mimo tego, że rodzina uzasadniała jej nieobecność na zajęciach nakazami islamu, nauczyciel wystawił obniżoną ocenę z zajęć sportowych.

Zdenerwowani rodzice skierowali sprawę do sądu,. Ich pozew został odrzucony w oparciu o rozporządzenie sądu konstytucyjnego, który orzekł, że funkcją systemu edukacyjnego jest integracja. W tym kontekście mniejszości religijne nie mogą w szkołach odgradzać się od reszty społeczeństwa, a dziewczynka może uczęszczać na zajęcia w burkini, stroju do pływania zgodnym z nakazami islamu.

Prawo Niemiec a prawo islamskie..

W podobnych sprawach zapadł już cały szereg korzystnych dla świeckiego państwa wyroków i rozporządzeń. W czerwcu 2012 sąd w Bremie odrzucił podobny wniosek o wyłączenie z zajęć na pływalni. W 2009 Ministerstwo Edukacji w Nadrenii Północnej – Westfalii stwierdziło, że muzułmańscy uczniowie, podobnie jak reszta ich kolegów i koleżanek, mają brać udział w zajęciach pływackich i wycieczkach szkolnych. W 2008 w Disseldorfie sąd nakazał dwunastolatce udział w lekcjach pływania.

Jednak kamieniem milowym było orzeczenie sądu administracyjnego w Disseldorfie z roku 2005 w sprawie chłopca, którego rodzice nie chcieli narażać na widok dziewczyn w strojach kąpielowych. Sędzia Uwe Sievers stwiedził: „Religijne przekonania, w tym przypadku, stoją w opozycji do obowiązków szkoły. Nie jest zadaniem tego sądu kwestionować Koran. Zamiast tego, musimy spróbować pogodzić obydwa interesy. Ponadto mieszkamy w zachodnim społeczeństwie, w którym nie żyjemy według zasad Koranu. I tak jak na ulicy młodzieniec może odwracać swój wzrok od dziewczyn… lub nosić długie kąpielówki.”

JW za http://www.gatestoneinstitute.org/3386/germany-co-ed-swimming#.UHQe6Ek67h8.facebook

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze