Islam jak mafia

Islam jak mafia
| 14 komentarzy|
image_pdfimage_print

Raymond Ibrahim

Podczas niedawnej debaty w HBO Real Time, gospodarz programu Bill Maher oświadczył, że islam jest „jedyną religią, która działa jak mafia, która zaje**e Cię, jeśli powiesz coś nie tak, narysujesz coś nie tak lub napiszesz niepoprawną książkę”.

Maher najwyraźniej nawiązuje do islamskiego prawa o „bluźnierstwie”, które zakazuje pod groźbą śmierci jakiegokolwiek „obrażania” (zawartego w wypowiedzi, obrazie, książce, itd.) islamu, a szczególnie proroka Mahometa. Chociaż Maher został skrytykowany za swoją „islamofobiczną” wypowiedź, on oraz inni mogą być zaskoczeni, że podobieństwa między islamem a mafią znacznie przekraczają karanie tych, którzy mówią, rysują lub piszą w „niepoprawny” sposób.

W trzech częściach tego artykułu przyjrzymy się wielu z tych podobieństw.

W części pierwszej przypatrzymy się relacjom między Bogiem, jego posłańcem Mahometem i muzułmanami i zwrócimy uwagę na kilka podobieństw z relacją pomiędzy ojcem chrzestnym (capo di tutti capi), podszefem (capo) oraz mafią.

W kolejnej, drugiej części, zbadamy klanowy charakter mafii i porównamy go do islamskiego pojęcia „lojalności i wrogości” włączając w to fakt, że w islamie oraz w mafii członkowie, którzy chcą się odłączyć, stać się „apostatami”, giną.

W kolejnej, trzeciej części, zbadamy jak z historycznego punktu widzenia mafia i islam korzystały z „haraczu”.

Bóg jako ojciec chrzestny; Mahomet jako podszef

Padrino większych organizacji i rodzin mafijnych – dosłownie, ojciec chrzestny lub „szef szefów” ma absolutną kontrolę nad swoimi podwładnymi i często wzbudza wśród nich strach swoją bezwzględnością. Ma „podszefa”, prawą rękę, który wydaje jego rozkazy i egzekwuje jego wolę. Ojciec chrzestny jest sam często niedostępny – członkowie mafii muszą komunikować się z nim przez podszefa lub innych wysokich rangą członków.

Porównajmy to z relacją między Bogiem i jego „posłańcem” Mahometem (w języku arabskim, Mahomet jest najczęściej określany jako al-Rasul, „posłaniec”). W przeciwieństwie do judeochrześcijańskiego osobowego Boga Ojca, z którym według Chrystusa można bezpośrednio obcować (Mt 6: 9) Bóg w islamie, Allah, jest nieosiągalny, niepoznawalny, nietykalny. Podobnie jak ojciec chrzestny, jest niedostępny. Jego wola jest egzekwowana przez posłańca, Mahometa.

Bóg judeochrześcijański wzywa wiernych: „Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie!” (Iz 1,18), natomiast Allah mówi: O wy, którzy wierzycie! Nie pytajcie o rzeczy, które by was zmartwiły, jeśliby wam zostały ujawnione.(Koran 5: 101)

Po prostu wypełniajcie rozkazy.

Choć w dużej mierze niewidoczni i działający za kulisami, ojciec chrzestny i podszef dostają „swoją działkę” – „dolę” – ze wszystkich łupów zdobytych przez swoich podwładnych, czyli przez mafię.

Tak samo Allah i jego posłaniec Mahomet. Koran 8:41 mówi muzułmanom, że „cokolwiek weźmiecie w postaci łupów, to piąta część („dola”) należy do Boga i Jego Posłańca” (następnie do rodziny Mahometa i wreszcie do potrzebujących).

Ojciec chrzestny, przez podszefa, regularnie wysyła swoich zwolenników na „akcje” – aby zabić osoby uznane za wrogów rodziny.

Tak samo Allah i jego posłaniec. Przytoczmy jeden przykład: poeta Ka’b ibn Ashraf, niemuzułmanin, obraził Mahometa i ten zawołał: „Kto zabije tego człowieka, który skrzywdził Allaha i jego posłańca?” Młody muzułmanin imieniem Muhammad ibn Maslama zgłosił się na ochotnika po warunkiem, że wolno mu będzie skłamać i w ten sposób dostać się wystarczająco blisko poety, aby go zamordować.

Mahomet zgodził się. Ibn Maslama udał się do Ka’ba i zaczął oczerniać islam i Mahometa, aż jego niezadowolenie stało się na tyle przekonujące, że Ka’b nabrał do niego zaufania. Wkrótce potem Ibn Maslama pojawił się z innym muzułmaninem i podczas gdy straż Ka’ba nie czuwała, zabił poetę i zaniósł głowę Mahometowi z triumfalnym okrzykiem „Allahu Akbar!” („Bóg jest największy”).

Podobnie, członkowie mafii mają być zawsze dostępni dla rodziny, „nawet jeśli ich żona ma wkrótce rodzić” i bronić ojca chrzestnego i jego honoru, nawet jeśli przypłacą to swoim życiem.

Islam jak mafiaPorównajmy to do powszechnej przemocy i zawirowań, które występują, kiedy Allah lub jego prorok są obrażani, gdy niemuzułmańscy „niewierni” bluźnią przeciw nim. Albo, jak ujął to Bill Maher: „To jedyna religia, która działa jak mafia, która zaje**e Cię, jeśli powiesz coś nie tak, narysujesz coś nie tak lub napiszesz niepoprawną książkę”.

Wreszcie, podczas gdy rodzina postępuje już zgodnie z ogólnym zestawem zasad, ojciec chrzestny wydaje więcej rozkazów, aby rozwiązać sytuacje w miarę rozwoju wydarzeń.

Przypomina to wszystkie „objawienia” w Koranie, gdzie późniejsze wersety (polecenia) są sprzeczne z wcześniejszymi, w zależności od okoliczności (jest to znane w islamskim orzecznictwie jako al-nasikh wal-mansukh lub doktryna unieważnienia, abrogacji).

Tak więc, podczas gdy Allah podobno powiedział prorokowi, że „nie ma przymusu w religii” (Koran 2: 256), kiedy posłaniec wzrósł w siłę, Bóg przekazał mu nowe objawienia, wzywając do totalnego dżihadu na całym świecie, aż islam stanie się najpotężniejszy.(Koran 8:39, 9: 5, 09:29, itp.).

———————————-

Raymond Ibrahim jest pisarzem i publicystą, publikował w The Financial Times”, „Washington Post”, „Jane’s Islamic Affairs Analyst”, „Middle East Quarterly” Ibrahim wykłada gościnnie na uczelniach (także wojskowych, np. w National Defense Intelligence College), dzieli się swoją wiedzą z agencjami rządowymi (np. US Strategic Command and the Defense Intelligence Agency), zeznawał przed Kongresem Stanów Zjednoczonych. W swojej karierze pełnił obowiązki dyrektora stowarzyszonego Middle East Forum oraz pracował jako asystent w sekcji Bliskiego Wschodu Biblioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych, dostarczając informacji personelowi agencji wywiadu i obrony. Obecnie pracuje jako Shillman Fellow w Centrum Wolności Davida Horowitza, Associate Fellow Middle East Forum oraz Hoover Institution Media Fellow (2013).

Tłum. Agaxs na podst.

http://www.frontpagemag.com/2014/raymond-ibrahim/islam-more-like-the-mafia-than-bill-maher-knows/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook