ISIS planuje ataki w czasie Euro 2016

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W komputerze jednego z zamachowców z Paryża, Salaha Abdeslama, znaleziono informacje o planowanych na Euro 2016 zamachach z wykorzystaniem zamachowców-samobójców, karabinów maszynowych i dronów przenoszących broń chemiczną.

Laptopa zabezpieczono w trakcie marcowej akcji w Molenbeek, w Brukseli, kiedy to aresztowano Abdeslama. Wśród zabezpieczonych danych znalazły się m.in. zdjęcia Marsylii, gdzie angielscy kibice przybędą na pierwszy mecz swojej reprezentacji w turnieju. Jej przeciwnikiem będzie Rosja, a fani będą mieli możliwość zgromadzenia się w oficjalnej strefie kibica.

Ze względu na fakt, że zarówno Anglia, jak i Rosja zaangażowane są w bombardowanie ISIS w Syrii i Iraku, oba kraje wydają się oczywistymi celami ataków terrorystycznych.

Jak donosi brytyjski dziennik „The Sun”, szefowie ochrony turnieju obawiają się powtórki z listopada ubiegłego roku, kiedy to współpracujące ze sobą grupki terrorystów ISIS zastrzeliły na ulicach Paryża ponad sto osób.

Po listopadowych atakach na teatr Bataclan w Paryżu, zatłoczone obiekty rozrywkowe, takie jak hale koncertowe i stadiony, uważane są za miejsca szczególnego ryzyka. W związku z potencjalnym zagrożeniem, angielska reprezentacja w piłce nożnej otrzymała specjalną ochronę.

Bohun, na podst. http://www.dailymail.co.uk/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook