ISIS planuje ataki chemiczne w Wielkiej Brytanii

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dotychczas zwolennicy ISIS dokonywali na Zachodzie ataków z pomocą dość prostych środków, jak materiały wybuchowe, pojazdy mechaniczne, noże lub broń palna.

Chociaż zginęło wielu ludzi, ogół społeczeństwa pozostał niedotknięty zamachami, a dżihadyści bez wątpienia mają ambicję szerzenie śmierci na niespotykaną dotąd skalę.

„The Times” pisze 1 stycznia, że Państwo Islamskie planuje dokonanie w Wielkiej Brytanii ataku z użyciem broni chemicznej. Źródłem tej informacji jest odpowiedzialny za kwestie bezpieczeństwa przedstawiciel departamentu spraw wewnętrznych, Ben Wallace:

„Wallace poinformował że ISIS używało broni chemicznej w Syrii i Iraku, a według szefów wywiadu terroryści z tej formacji mają „ambicję” użycia jej w Wielkiej Brytanii. W wywiadzie zamieszczonym w „The Sunday Times” Wallace poinformował, że kierownictwo służb wywiadowczych ostatnio przeprowadzało symulacje działań, podejmowanych w przypadku zagrożenia, którego kraj „najbardziej się obawia”.

Minister podkreśla szczególny problem, który może zwiększyć poziom zagrożenia do niespotykanych dotąd rozmiarów, a mianowicie obcych agentów zatrudnionych na kluczowych stanowiskach:

Wallace ostrzega, że terroryści, agenci rosyjscy oraz cyber-oszuści podjęli wiele prób rekrutowania swoich agentów w rządzie, siłach zbrojnych i kluczowych sferach biznesu: „Tacy zdrajcy istnieją. Musimy mieć się na baczności przed wrogiem wewnętrznym. Zagrożenie jest realne i może zostać wykorzystane przez ludzi podejmujących określone działania. Jeśli trudno jest dostać się gdzieś głównym wejściem, podejmowane są próby umieszczenia wewnątrz swoich ludzi”.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Również Europol wskazywał na zagrożenie atakiem chemicznym, pisze „Times”, ale po raz pierwszy mówi o takim niebezpieczeństwie któryś z ministrów. To, że ISIS jest coraz słabsze na Bliskim Wschodzie może motywować terrorystów do ataków w Europie: „Ostrzeżenie pojawia się po wyjściu na jaw informacji, że aż 200 dżihadystów wróciło do Wielkiej Brytanii z planami przeprowadzania zamachów”, podaje gazeta.

Wallace informuje również, że władze marokańskie rozpracowały w lutym 2016 komórkę terrorystyczną, która była już w posiadaniu toksycznych materiałów chemicznych i biologicznych.

Tak więc wszystkie warunki niezbędne do przeprowadzenia jednego lub kilku ataków chemicznych są już spełnione: motywacja, środki oraz ograniczone zasoby i przeciążenie pracą służb mających zapobiegać zamachom.

Rol na podst. https://www.document.no/

http://www.thetimes.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook