ISIS ma bazę w Meksyku

| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print
Meksyk
Grafika: http://conservativebyte.com/

Według informatorów organizacji Judicial Watch, na terenie Meksyku, kilka kilometrów od El Paso w Teksasie, ISIS otwiera swój obóz.

Informatorzy, oficer armii meksykańskiej i inspektor meksykańskiej policji federalnej, podali, że terroryści założyli bazę około 15 km od granicy z USA na terenie znanym jako Anapra, usytuowanym dokładnie na zachód od miasta Ciudad Juárez, w stanie Chihuahua, w Meksyku.

Inna komórka ISIS w tej lokalizacji (na zachód od Ciudad Juárez), w Puerto Palomas, interesuje się miejscowościami nadgranicznymi Nowego Meksyku, Columbus i Deming, z powodu łatwego dostępu tą drogą do USA – twierdzą te same dobrze poinformowane źródła. W trakcie wspólnej operacji oddziałów meksykańskiej armii i policji federalnej, funkcjonariusze odkryli dokumenty w języku arabskim i urdu oraz „plany” Fortu Bliss, rozległej bazy wojskowej, która mieści 1 Dywizję Pancerną armii USA. Obok dokumentów odkryto też muzułmańskie dywaniki modlitewne.

ISIS Meksyk

Policja i źródła wywiadu donoszą, że terytorium wokół Anapry zdominowane jest przez kartel Vicente Carrillo Fuentesa (Juárez Cartel), La Lineę (zbrojne ramię tego kartelu) i Barrio Azteca (gang wywodzący się z więzień El Paso). Kontrola kartelu sprawia, że region Anapra jest skrajnie niebezpiecznym i wrogim środowiskiem dla operacji podejmowanych przez armię meksykańską i policję federalną.

Według tych samych źródeł, „kojoty” zaangażowane w przemyt ludzi i pracujące dla kartelu Juárez pomagają poruszać się terrorystom po pustyni i przekraczać granicę na odcinku pomiędzy Santa Teresa i Sunland Park w Nowym Meksyku. Również na wschodzie od El Paso i Ciudad Juárez, wspierane przez kartel „kojoty” przemycają terrorystów z ISIS przez nieszczelną granicę na odcinku miedzy Acala i Fort Hancock w Teksasie. Te właśnie tereny wybrane zostały przez ISIS z powodu niedostatecznej liczby policjantów zarówno w miastach jak i w regionie, oraz ze względu na stosunkowo bezpieczne ”punkty przerzutu” na szlakach toczącego się tu już wcześniej ogromnego i niekontrolowanego przemytu narkotyków.

Meksykańskie źródła wywiadowcze donoszą, że ISIS zamierza wykorzystać obiekty kolejowe i tereny portu lotniczego w pobliżu Santa Teresa (oficjalne przejście graniczne do Stanów). Źródła twierdzą również, że ISIS ma szpiegów umiejscowionych w górach Nowego Meksyku, East Potrillo Mountains (teren federalny, w dużej mierze zarządzany przez agencję państwową), którzy pomagają w operacjach terrorystycznych na przejściach granicznych.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

ISIS prowadzi również rozpoznanie regionalnych uczelni, poligonu rakietowego White Sands Missile Range, obiektów rządowych w Alamogordo, Fortu Bliss i urządzeń energetycznych w poblizu Anapra i Chaparral w Nowym Meksyku.

Roselit, na podstawie: www.judicialwatch.org

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook