ISIS: Kerry, nieobrzezany pryk, Obama, mułła żydów

| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

ISIS wzywa muzułmanów do „zabijania niewiernych” i nazywa sekretarza stanu Johna Kerry’ego „starym nieobrzezanym prykiem”.

Abu Mohammad al-Adnani, rzecznik IS
Abu Mohammad al-Adnani, rzecznik IS

W nowym nagraniu ISIS po raz kolejny wezwało muzułmanów do „zabijania niewiernych” i atakuje sekretarza stanu Johna Kerry’ego oraz prezydenta Obamę za ich ostatnie wypowiedzi o tej grupie terrorystycznej.

W nagraniu trwającym około 40 minut rzecznik Państwa Islamskiego Abu Mohammad al-Adnani nazywa Kerry’ego „starym nieobrzezanym prykiem” a Prezydenta Obamę „mułłą Żydów”.

Następnie prosi muzułmanów, aby zrobili, co w ich mocy, aby zabić tych, którzy nie podzielają ich wiary. „Jeśli możecie zabić niewiernego Amerykanina lub Europejczyka – a w szczególności złośliwego i brudnego Francuza – lub Australijczyka czy Kanadyjczyka, albo innego niewiernego prowadzącego wojnę niewiernych, w tym obywateli państw, które weszły do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu … zabijcie go w jakikolwiek sposób”, mówi al-Adnani.

Francja rozgniewała ISIS, po tym gdy w czterech francuskich nalotach na centrum logistyczne na północy Iraku zginęło kilkudziesięciu bojowników grupy.

Grupa zaatakowała Obamę zaledwie kilka dni po tym, jak ogłosił, że 40 krajów deklaruje pomoc Stanom Zjednoczonym w walce z ISIS. „Obama, mułła Żydów, stał się nagle szejkiem, muftim i islamskim kaznodzieją, ostrzegającym ludzi i broniącym islamu, twierdzącym, że Państwo Islamskie nie ma nic wspólnego z islamem”, mówi al-Adnani.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Grupa kieruje również swój gniew na sekretarza stanu Kerry’ego, który powiedział, że ISIS „nie jest państwem” i „nie reprezentuje islamu” w oświadczeniu przed komisją spraw zagranicznych Izby Reprezentantów. „Nieobrzezany stary pryk nagle stał się prawnikiem islamskim, wydającym wyrok, że Państwo Islamskie zniekształca islam, że to, co robi jest w sprzeczności z naukami islamu i że Państwo Islamskie jest wrogiem islamu”, mówi al-Adani. Przemówienie zostało przetłumaczone na angielski i opublikowane w mediach społecznościowych.

GallA na podst. www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook