Irański duchowny wzywa do zabijania opozycjonistów

Ahmad Dżannati
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wysokiej rangi fundamentalistyczny duchowny irański, ajatollah Ahmad Dżannati, wezwał do większej liczby egzekucji na członkach opozycji w celu stłumienia antyrządowych protestów.

Ahmad Dżannati
Ahmad Dżannati

W kazaniu podczas piątkowych modłów Dżannati, stojący na czele Najwyższej Rady Strażników Rewolucji, jednego z najistotniejszych organów we władzach Iranu, wzywał do zabicia przeciwników hierarchii duchownej. Dodał, że islam zezwala rządzącym na wykonanie wyroków śmierci na „hipokrytach”.

Pochwalił stracenie dzień wcześniej dwóch osób oskarżonych o przynależność do zbrojnej grupy mającej na celu obalenie obecnego systemu władzy.

Dwie stracone osoby były wśród 11 skazanych na śmierć, którym zarzucono m.in. „wojnę przeciwko Bogu” (moharebeh), próbę obalenia islamskich władz oraz przynależność do grupy zbrojnej. Były to pierwsze egzekucje przeprowadzone w związku z powyborczym protestami.

Więcej na: gazetaprawna.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze