Irańska propaganda kwitnie w Anglii

Antyizraelska propaganda
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Jim Kouri

Rząd Iranu postrzega Wielką Brytanię, a szczególnie Anglię, jako istotny obszar rozpowszechniania tak zwanej rewolucji islamskiej wśród narodów zachodnich.

Jak wynika z raportu opracowanego ostatnio przez izraelski zespół doradców Meir Amit Center, pierwszym powodem znaczenia Wielkiej Brytanii dla irańskiej propagandy jest to, że jest ona jednym z głównych sojuszników USA. Są tam również korzystne warunki do prowadzenia „walki o serca i umysły”, szczególnie że, jak zauważają analitycy, w dużych brytyjskich miastach, takich jak Londyn, istnieją już pokaźne społeczności muzułmańskie.

Kolejna zaletą jest to, że media o szerokim zasięgu i brytyjskie agencje rządowe są wyjątkowo tolerancyjne wobec takiej działalności propagandowej, ponieważ od lat bezmyślnie podążają za normami poprawności politycznej.

Irański reżim w Teheranie jest „wrogo nastawiony wobec Wielkiej Brytanii, a obecność tam wielu antyizraelskich siatek i organizacji zrobiła z tego kraju najważniejsze międzynarodowe centrum kampanii przeciwko legitymizowaniu Izraela”.

Według raportu w Wielkiej Brytanii działa wiele organizacji zajmujących się rozpowszechnianiem szyickiego islamu, ideologii rewolucji irańskiej i politycznego programu reżimu irańskiego. Organizacje te określają się jako niezależne, „ale po analizie ich stanowiska ideologicznego, politycznego i religijnego i przyjrzeniu się ich działalności, jasne staje się ,że sprzyjają one reżimowi w Iranie i działają jak pełnomocnicy rządu irańskiego. Uważamy, że są one instruowane przez Teheran, by promować irańskie interesy w Wielkiej Brytanii i w całym zachodnim świecie, oraz przenosić tu rewolucję” – czytamy w raporcie Meir Amit.

Antyizraelska propaganda

Na przykład działająca na skalę światową AhlulBayt Islamic Mission (AIM) w Wielkiej Brytanii jest irańską grupą, której zadaniem jest propagowanie szyickiej odmiany islamu i ideologii ajatollaha Chomeiniego na całym świecie, szczególnie zaś w krajach zachodnich z liczną już populacją muzułmańską. Działania AIM są kierowane przez biuro ajatollaha Chomeiniego, którym dowodzi Hojjat-al islam Muhammad Hassan Akhtari, duchowny, a zarazem współzałożyciel Hezbollahu. Czołową postacią brytyjskiego AIM jest szejk Shabbir Hassanally, który z powodzeniem zdobywa poparcie dla idei rewolucji islamskiej i rozprzestrzenia nienawiść wobec Izraela i Zachodu.

„Brytyjski AIM uczestniczy w kampanii mającej za cel delegalizację Izraela, współpracuje ze skrajnie lewicowymi działaczami i grupami brytyjskimi oraz siatkami i grupami związanymi z Bractwem Muzułmańskim” – stwierdza raport.

Jednym z kluczowych aktywistów jest lewacki polityk George Galloway*, nastawiony antyizraelsko brytyjski parlamentarzysta, stojący na czele organizacji Viva Palestina, która koncentruje się na wysyłaniu konwojów dla Hamasu w Strefie Gazy. Galloway był gospodarzem programu w telewizji Press TV, (anglojęzycznej stacji irańskiej – red.), w którym propagował „World March to Jeruzalem” (Światowy Marsz do Jerozolimy) , który odbył się 30 marca 2012.(p)

* ”Law Enforcement Examiner” ( Jim Kouri) rozmawiał z Gallowayem w jamajskim programie radiowym „The Breakfast Club” w 2006 roku na temat wojny z terroryzmem. Galloway popierał wówczas Al-Kaidę, Hamas i inne grupy terrorystyczne.

Tłumaczenie : Zenon Myszkowski

http://www.examiner.com/article/britain-targeted-by-radical-iranian-propaganda-groups-report

————————–

Jim Kouri jest wiceprezesem i rzecznikiem National Association of Chiefs of Police (Narodowego Stowarzyszenia Szefów Policji), służył w policji antynarkotykowej i szkolił policjantów w całym kraju. Pisze na tematy związane z działaniem policji na portalu Examiner.com, docierającym do 20 mln. odbiorców.

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook