Iranka skazana na ukamienowanie wciąż więziona

Totalitarny islam: kara za "cudzołóstwo" - ukamienowanie
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Skazana na śmierć przez ukamienowanie Iranka Sakineh Mohamadi Asztiani nie została uwolniona „w przeciwieństwie do tego, co twierdzi szeroka kampania propagandowa zachodnich mediów” – poinformowała w piątek na stronie internetowej irańska telewizja Press-TV.

W czwartek wieczorem międzynarodowy komitet przeciwko kamienowaniu z siedzibą w Berlinie poinformował, że 43-letnia Asztiani oraz jej syn i adwokat najprawdopodobniej odzyskali wolność. Władze w Teheranie nie potwierdziły wówczas tych informacji.

Komitet ogłosił tę informację po ukazaniu się w międzynarodowych mediach zdjęć zarejestrowanych przez Press-TV, przedstawiających Asztiani z synem w jej domu 4 i 5 grudnia.

– W przeciwieństwie do tego, co twierdzi szeroka kampania propagandowa zachodnich mediów, że pani Asztiani, skazana za morderstwo, została uwolniona zdjęcia te zostały zrobione, kiedy ekipa produkcyjna Press-TV towarzyszyła Asztiani u niej w domu podczas rekonstrukcji zbrodni na miejscu przestępstwa – wyjaśnia Press-TV.

Totalitarny islam: kara za "cudzołóstwo" - ukamienowanie
Totalitarny islam: kara za "cudzołóstwo" - ukamienowanie

Asztiani została uznana w roku 2006 za winną utrzymywania „niedozwolonych stosunków” z dwoma mężczyznami i współudział w zabójstwie męża. W tym samym roku sąd skazał kobietę na ukamienowanie, chociaż wycofała ona przyznanie się do cudzołóstwa, mówiąc, że zeznanie na niej wymuszono. Amnesty International i adwokaci są przekonani, że ostatni zarzut został „dorzucony” później przez władze dla usprawiedliwienia okrutnej kary.

Pod koniec listopada szef irańskiej Wysokiej Rady ds. Praw Człowieka przewidywał, że Asztiani może uniknąć egzekucji. Wyrok był wówczas rewidowany przez Irański Sąd Najwyższy.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze