„Iran odpowie za spisek na życie ambasadora”

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wiceprezydent USA Joe Biden oświadczył, że Iran poniesie odpowiedzialność za domniemany spisek na życie ambasadora Arabii Saudyjskiej w Waszyngtonie.

Dodał, że administracja USA stara się o zjednoczone poparcie światowej opinii publicznej dla reakcji Stanów Zjednoczonych.

– To oburzający akt, za który Irańczycy poniosą odpowiedzialność – powiedział w programie telewizji ABC „Good Morning America”

– To skandal, który łamie jedno z podstawowych założeń, na których opierają się stosunki między państwami, czyli nienaruszalność i bezpieczeństwo dyplomatów – zaznaczył.

Wiceprezydent podkreślił, że jedność wspólnoty międzynarodowej ma kluczowe znaczenie, by – bez względu na to, jakie działania zostaną ostatecznie podjęte – jak dodatkowe sankcje uzupełniające te, które już podjęto, choć żadna opcja nie jest wykluczona(…) – Stany Zjednoczone nie występowały przeciwko Iranowi same.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze