Iran ćwiczy wojnę atomową

iran-i-atak-nuklearny
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Irańskie siły zbrojne odpowiadały w drugim dniu ćwiczeń wojskowych na ewentualny atak nuklearny, chemiczny i bakteriologiczny – poinformowała irańska agencja Isna.

iran-i-atak-nuklearny

Symulację ataku nuklearnego, bakteriologicznego i chemicznego dokonanego przez fikcyjnego wroga przeprowadzono w poniedziałek rano – podała agencja, dodając, że w odpowiedzi przeprowadzono serię operacji polegających na likwidacji następstw tego ataku.

Cytowany przez agencję rzecznik manewrów, generał Ali Moghiseh powiedział, że jednocześnie testowano radary produkcji irańskiej.

Siły zbrojne Iranu rozpoczęły ćwiczenia wojskowe w niedzielę, by zademonstrować zdolność obrony swych obiektów nuklearnych.

Ćwiczenia są prowadzone na obszarze 600 tys. km kwadratowych i obejmują m.in. ochronę budowanej w Buszerze (na południu) elektrowni jądrowej, zakładów produkcji paliwa jądrowego w Isfahanie (w środkowym Iranie) i zakładów wzbogacania uranu w pobliżu Kum (też w centrum kraju). Wiadomość o istnieniu tych zakładów, którą Iran ujawnił we wrześniu, pogłębiła podejrzenia, że obiekt ten mógł być planowany jako część tajnego wojskowego programu nuklearnego.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze