Iran ćwiczy wojnę atomową

iran-i-atak-nuklearny
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Irańskie siły zbrojne odpowiadały w drugim dniu ćwiczeń wojskowych na ewentualny atak nuklearny, chemiczny i bakteriologiczny – poinformowała irańska agencja Isna.

iran-i-atak-nuklearny

Symulację ataku nuklearnego, bakteriologicznego i chemicznego dokonanego przez fikcyjnego wroga przeprowadzono w poniedziałek rano – podała agencja, dodając, że w odpowiedzi przeprowadzono serię operacji polegających na likwidacji następstw tego ataku.

Cytowany przez agencję rzecznik manewrów, generał Ali Moghiseh powiedział, że jednocześnie testowano radary produkcji irańskiej.

Siły zbrojne Iranu rozpoczęły ćwiczenia wojskowe w niedzielę, by zademonstrować zdolność obrony swych obiektów nuklearnych.

Ćwiczenia są prowadzone na obszarze 600 tys. km kwadratowych i obejmują m.in. ochronę budowanej w Buszerze (na południu) elektrowni jądrowej, zakładów produkcji paliwa jądrowego w Isfahanie (w środkowym Iranie) i zakładów wzbogacania uranu w pobliżu Kum (też w centrum kraju). Wiadomość o istnieniu tych zakładów, którą Iran ujawnił we wrześniu, pogłębiła podejrzenia, że obiekt ten mógł być planowany jako część tajnego wojskowego programu nuklearnego.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook