Internetowe wezwania do dżihadu w Europie

Protest
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

W kilku krajach europejskich młodzi muzułmanie protestowali przeciwko aresztowaniu dziewiętnastoletniej kobiety z Zoetermeer. Pikietowano holenderską ambasadę w Londynie, demonstrowano także w Niemczech i Francji.

Oum Usamah została aresztowana w połowie lipca pod zarzutem rekrutacji holenderskich muzułmanów na wojnę domową w Syrii. Po aresztowaniu nawoływała poprzez Internet muzułmanów w krajach europejskich do protestów przeciwko jej uwięzieniu.

Demonstranci w Londynie nawoływali muzułmanów na całym świecie, żeby powstali w obronie swojej siostry. Mówili, że „robią wszystko co mogą aby ją uwolnić”, wznosili transparenty, m.in. z napisem „Szariat dla Holandii”.

Ulotki i filmy wideo w językach angielskim, francuskim i niemieckim zaczęły krążyć po sieci, a w niektórych pojawiło się nawoływanie do przemocy. W jednej z publikacji pojawił sie tekst: „Gdzie jest ten samotny wilk, który pomści swoją siostrę?” Nie wiadomo, kto był inicjatorem tej kampanii.

ProtestNa stronie holenderskich muzułmanów „True Religion” pojawił się list, w którym ostrzegano holenderski rząd przed konsekwencjami aresztowania Oum Usamah i grożono porwaniami holenderskich obywateli w państwach muzułmańskich. “Czy holenderski rząd nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest kolosem na glinianych nogach oraz że powinien zaprzestać prześladowań społeczności muzułmańskiej?”, pytano w liście. „Będziemy ryczeć jak lwy z powodu niesprawiedliwości, która spotkała naszą siostrę”.

Krajowy koordynator do spraw antyterroryzmu powiedział, że obserwuje rozwój wydarzeń, jednak na razie nie ma potrzeby podejmowania jakichkolwiek działań.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Źródło: http://midnightwatcher.wordpress.com/2013/07/30/europe-muslims-in-multiple-countries-call-for-violent-uprising-against-the-netherlands-after-arrest-of-muslim-woman/

Tłumaczenie: Severus Snape

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook